» » Úľava Od Bolesti Ischiase – Príčiny, Príznaky, Liečba

Úľava Od Bolesti Ischiase – Príčiny, Príznaky, Liečba

Ischiase bolesťou

* Ak ste sa stretli bolesti chrbta, pozri lekára, ktorý môže určiť príčinu. Ak bolesť šíri nadol nohu alebo sprevádza brnenie, necitlivosť alebo slabosť, pozri lekára ihneď. Príležitostne, ischiase, môžu byť spôsobené vážne podmienku, ktorá vyžaduje okamžitú chirurgia.

Ischiase odkazuje na bolesť v ceste ischiase nervy. To je zvyčajne spôsobená tlak na sciatic nervy. Našťastie, väčšina prípadov ischiase nie sú vážne a zvyčajne riešenie do šiestich týždňov.

Sciatic nerv odbočuje nervových koreňov v lacnejšom miechy je dvoch vetiev spustiť z dolnej časti chrbta prostredníctvom každej strane panvy, bedier, zadnej nohu na nohy. Nervové sciatic je najdlhšia nervy v tele a jeho je priemer prsta.

Skúste doplnku najlepšie úľava bolesti

Príznaky ischiase

Ischiase je termín pre bolesť, ktorá vyžaruje pozdĺž sciatic nervy, kdekoľvek od dolnej časti chrbta, bedier, nadol chrbát, nohy, na úpätí. Môže byť tiež slabosť, necitlivosť, brnenie, najmä nohu a/alebo nohou. Umiestnenie bolesti a/alebo necitlivosť sa líši podľa miesta je ovplyvnený sciatic nervov alebo nervových koreňov. Bolesť môže pohybovať horenia do boľavé a intenzita sa môže meniť. Bolesť môže byť občasné alebo konštantné. Ischiase sa zvyčajne vyskytuje len na jednej strane tela. Môže sa povedať predĺžiť posedenie alebo stálemu kýchanie, kašeľ alebo zdvíhacie zhoršuje ischiase. Sciatic bolesť môže byť akútne, ale často sa postupne rozvíja.

Skúste doplnku najlepšie úľava bolesti

Príčin ischiase

Ischiase je spôsobená zápal alebo kompresie sciatic nervov alebo nervových koreňov v dolnej časti chrbtice. Môžu byť tiež spôsobené poškodenie nervových koreňov. Ischiase nie je choroba sama a jej príčiny sú rôzne.

* Kompresia nervu sa často označuje ako “ nestúpil nervy. ” a “ ho nezalomil nervové ” v dolnej časti chrbtice spôsobuje ischiase.

Najčastejšou príčinou ischiase je herniated disk v bedrovej chrbtice (dolnej časti chrbta), ktorá vyvíja tlak na sciatic nervov alebo nervových koreňov. Herniated disk môže vyskytnúť náhle a vyvolať akútnu bolesť alebo sa môže postupne rozvíjať.

Spinálnej Stenóza je zužuje priestory v chrbtice, ktoré spôsobuje kompresie miechy alebo nervových koreňov. To môže spôsobiť ischiase, ak sa vyskytne v dolnej časti chrbta.

V moderných osteoartritídy chrbtice bitov chrupavky ulomit a plávať vnútri kĺby chrbtice. To spôsobuje podráždenie a zápal a ak sa vyskytne v dolnej časti chrbta môže vyvíjať tlak na sciatic nervy.

Spondylolisthesis keď jedna stavca klouže pred druhým najčastejšie vyskytuje v dolnej časti chrbta kde nie je správne vsadený stavcov umiestniť tlak sciatic nervy.

Menej časté príčinou ischiase je Piriformis syndróm, porucha, pri ktorých svalu umiestnené do bedier (piriformis svalov) zmlúv a irituje sciatic nervy. V tomto prípade sa bolesť začína do bedier a vyžaruje nadol nohy. Piriformis syndróm je vo všeobecnosti ošetrené strečink cvičenia, masáž a anti-poburujúce drogy.

Niečo tak jednoduchého ako sval kmeň môže spôsobiť zápal, čo môže tlak na sciatic nervy.

Skúste doplnku najlepšie úľava bolesti

Ischiase liečbu / bolesť oslobodenie

Vždy konzultovať s lekárom o diagnostikovať príčinu ischiase a vylúčenie akýchkoľvek závažných podmienok, ktoré môžu vyžadovať okamžitú chirurgia.

Úprava pozostáva z ošetrenia bolesť a podmienka, ktorá spôsobuje ju. Protizápalové lieky, Analgetiká a zvyčajne nejakú formu fyzikálna terapia sú predpísané.

Lieky: Sú dostupné bez receptu NSAID (anti-poburujúce drogy), ako sú aspirín a ibuprofen liečbu bolesťou alebo zápalom. Analgetiká napríklad Tylenol liečbu bolesti, ale nie zápal, ale môže byť preferujú niektorí ľudia. V prípadoch vážne akútne ischiase, lekári môžu predpísať kodeín prípravky a/alebo svalov.

Kortikosteroidy, silné protizápalové, prísun spinálnej tekutiny okolo postihnutej oblasti dodáva vysokými dávkami lieky hlavové nervy.

Cvičenie: Pár dní posteli odpočinok, môže byť potrebné s akútne, prísne nervové sciatic bolesť. Posteli odpočinok nie je pomoc poskytovaná, urýchli vymáhania, a to môže skutočne brániť. Nepoužívate svaly, spôsobuje im oslabiť veľmi rýchlo. Svaly späť a ab svaly – sú, čo podporuje a chráni kĺby chrbtice. Výkon tiež zvyšuje obehu a podporuje, uzdravenie.

* V závislosti na príčinu sciatic bolesť, niektoré cvičenia môže mať vylúčiť. Vždy konzultovať s lekárom, aby bezpečne z cvičenia pre váš konkrétny stav.

Zvyčajne sa zbaviť ischiase odporúčajú strečink cvičenia. Strečink cvičenia uvoľnite napäté svaly a zvýšiť medzery medzi stavcov, umožňujúce väčší priestor pre hlavové nervy. Preťahovanie svalov v dolnej časti chrbta a bedier a hamstrings (svaly zadnej časti stehna) môže zmierniť ischiase. Pozri späť strečink cvičenia. Fyzikálny terapeut môže odporučiť najlepšie cvičenie založený na príčinou vášho ischiase.

* Fyzikálny terapeut môžete vytvoriť jednotlivých cvičenie program pre konkrétne podmienky pacienta. V závislosti od príčinou sciatic bolesti, môže mať určité cvičenia vylúčiť.

Vážne akútne ischiase: Keď posteli odpočinok nie zrýchlenia vymáhania, v prípade akútnej ischiase poležiačky na pevný povrch často zmierňuje bolesť. Uplatňovanie ľadu na prvých pár dní akútna ischiase môže tiež pomôcť.

Liečenie kŕče svalov: Svaly môžu kŕče v reakcii na ischiase, zintenzívnenia bolesť. Ischiase môžu byť tiež spôsobené svalové kŕče, že dráždiť hlavové nervy. Masážna terapia môže byť užitočné. Strečink cvičenia tiež uvoľniť sa napäté svaly. Teplo aj relaxuje svaly napätá. Vlhké teplo môže byť efektívnejšie. Pozri hydroterapie.

Podporu / pozíciu: Môže sa povedať sedí na mäkký povrchy zhoršuje ischiase – primeraná podpora, ktoré je potrebné na zabránenie, slouching, ktorá kladie nadmerným stresom dolnej časti chrbta. Stoličky, nakloniť späť mierne posuny vašej hmotnosti na operadlo sedačky prijať stres z dolnej časti chrbta. Podpora je potrebné pri poležiačky príliš. Poklesnutý matrac spôsobuje nižšia späť na ponorenie do matraca dráždiť kĺby chrbtice a zhoršiť ischiase. Najlepšie matrace pre nižšia bolesti chrbta môže byť stredne-spoločnosť matraca. Akékoľvek zvýšenie alebo zníženie normálnej krivka nižšie späť zvýšenia stres na chrbte a môže sa povedať zhoršuje ischiase. Pozri postoja.

Zabrániť ťažké zdvíhanie, ktorá stavia extrémne namáhanie na dolnej časti chrbta. Použiť správne tela mechanika. Pozri zdvíhanie techniky.

Vyhnite predĺženým rokovania alebo stály, ktoré môžu zhoršiť ischiase.

Ostatné liečbu bolesti: Využitie tepla a studenej sa často používajú na zmiernenie bolesti. Spinálnej trakciu sa neodporúča pre akútne ischiase, ale sa bežne používa na zmiernenie chronickej nižšia, bolesti chrbta, najmä ischiase. Pozri späť bolesť liečby a doplnkové ošetrení ďalšie bolesť oslobodenie informácie.

Skúste doplnku najlepšie úľava bolesti

Invazívne liečby

Spinálnej injekcie: Pred berúc do úvahy chirurgia, ale po konzervatívny, neinvázne liečby neposkytli dostatočné bolesťou, môžu byť poskytnuté epidurálnu steroidných injekciou. Tento minimálne invazívnymi postup zahŕňa injekčné kombináciou Kortikosteroidy a miestnych anesthetic do epidurálnu priestoru.

Chirurgia: Ak konzervatívny liečby neprinášajú primerané bolesťou, chirurgia stáva odplatu. Ak sa progresívne slabiny alebo ťažkosti pri chôdzi chirurgia (poškodenie možné postupné nervov) je potrebné. Okamžité chirurgia sa vyžaduje, ak existuje alebo stratu mechúra alebo čriev funkcie.

Skúste doplnku najlepšie úľava bolesti

Ischiase prevencie s cvičenia

* Máte v súčasnosti ischiase, poradil s lekárom, ktorí môžu diagnostikovať príčinou a odporučí vhodné cvičenie.

Vedenie chrbát svaly silný a flexibilný znižuje riziko herniated disk, najčastejšou príčinou ischiase. Nízky vplyv aerobics zvýšiť obeh a podporovať uzdravenie. Prechádzky, plávanie a jazdecké stacionárny bicykel sú dobré nízkych-dosah Aeróbne cvičenie. Posilnenie svaly, ktoré podporujú chrbtice (späť a brušných svalov) pomôcť udržiavať správne postoja, ktoré je stres vypnuté kĺby chrbtice. Posilnenie cvičenia môže spôsobiť svaly sprísniť tak strečink cvičenia sú dôležité. Strečink cvičenia, ktoré zvyšujú medzier medzi stavcov a vytvoriť väčší priestor pre disky môžu zmierniť tlak na nervy. Výkon môže pomôcť zabrániť alebo spomaliť degeneratívne vek-súvisiace zmeny v chrbtice a môže pomôcť zabrániť ischiase neopakovali.

Skúste doplnku najlepšie úľava bolesti