» » Szafran: Używa, Działania Niepożądane, Interakcje I Ostrzeżenia

Szafran: Używa, Działania Niepożądane, Interakcje I Ostrzeżenia

Inne nazwy:

Jesienią krokusy, Azafrán, Azafron, Croci piętno, Crocus Cultivé, Crocus sativus, szafran indyjski, smutne, Kesar, Kumkuma, krokus szafran, Safran, Safran Cultivé, Safran Espagnol, Safran des Indes, Safran Véritable, hiszpański szafran, szafran prawda, Zafran.

Szafran informacje

Szafran: Używa, Działania Niepożądane, Interakcje I OstrzeżeniaSzafran jest rośliną. Suszone znamiona (wątek jak części kwiatu) są wykorzystywane do wytwarzania szafranie. Może to potrwać 75.000 szafran kwiaty do produkcji jednego kilograma szafranie. Szafran jest głównie uprawiane i zbierane ręcznie. Ze względu na ilość pracy zaangażowanych w zbiorach szafran jest uznawana za jeden z najdroższych przypraw świata. Stygmaty służą również do medycyny.

Szafran stosowany jest w leczeniu astmy, kaszlu, koklusz (Krztusiec) i aby rozluźnić śluz (jako środek wykrztuśny). Jest również stosowany do snu problemy (bezsenność), raka, "stwardnienie tętnic" (miażdżyca), gazy jelitowe (wzdęcia), depresja, choroba Alzheimera, strach, szok, plucie krwią (krwioplucie), ból, zgaga i suchość skóry.

Kobiety korzystają szafran na bóle miesiączkowe i zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Ludzie go używać aby zapobiec początku orgazm (przedwczesny wytrysk) i niepłodności.

Szafran stosowany jest również do zwiększenia zainteresowania seksem (jako środek zwiększający popęd płciowy) i wywoływać pocenie się. Niektórzy ludzie się szafran bezpośrednio do głowy na łysienie (łysienie).

W żywności szafran stosowany jest jako barwnika spożywczego przyprawy, żółty i jako środek aromatyzujący. W produkcji, szafran wyciągi są wykorzystywane jako zapach perfum i jako barwnik do tkaniny.

Kliknij tutaj, aby kupić SaffronGoldPlus z oficjalnej strony internetowej

Jak to działa?

Nie ma wystarczających informacji, aby wiedzieć, jak szafran może działać.

Szafran: Używa, Działania Niepożądane, Interakcje I Ostrzeżenia

Szafran zastosowań & skuteczności

Ewentualnie skuteczne:

 • Depresja. Przy konkretnych wyciągów szafran wydaje się poprawić objawy depresji po 6-8 tygodniach leczenia. Niektóre badania sugerują, że szafran może być równie skuteczny jak przy niskich dawek recepty leki takie jak fluoksetyna lub imipramina.
 • Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Niektóre kliniczne badania wskazują, że przy określonej wyodrębnić szafran (departamencie uprawy i rozwoju Instytutu z leczniczych roślin) znacznie poprawia objawy PMS po dwa cykle miesiączkowe.
 • Miesiączkowego dyskomfort. Niektóre badania kliniczne pokazuje podejmowania konkretnych produktów zawierających szafran, anyżu i seler nasion (SCA, Gol Daro ziołowe medycyny laboratoryjnej) zmniejsza nasilenie bólu i czas podczas cyklu miesiączkowego.
 • Choroba Alzheimera. Niektóre badania wskazują, że biorąc określonego produktu szafran może poprawić objawy o jak również recepty narkotyków donepezil (Aricept) ponad 22 tygodni leczenia.

Prawdopodobnie nieskuteczne dla:

 • Niepłodności męskiej. Niektóre kliniczne badania wskazują, że przy określonej wyodrębnić szafran (Co je nowin Zaferan) 26 tygodni nie poprawić plemników i ich ruchliwość u niepłodnych mężczyzn.

Niewystarczające dowody:

 • Astmy.
 • Bezsenność.
 • Raka.
 • "Stwardnienie tętnic" (miażdżyca).
 • Kaszel.
 • Gaz żołądka.
 • Początku męski orgazm (przedwczesny wytrysk).
 • Łysienie.
 • Ból.
 • Inne warunki.
Więcej dowodów jest potrzebne do kursu szafran do tych zastosowań.

Kliknij tutaj, aby kupić SaffronGoldPlus z oficjalnej strony internetowej

Szafran skutki uboczne & bezpieczeństwa

Szafran wydaje się dla większości ludzi, kiedy jest stosowany jako lek do sześciu tygodni. Niektóre możliwe działania niepożądane obejmują suchość w ustach, niepokój, zawroty głowy, senność, nudności, zmiany apetytu i ból głowy. Reakcje alergiczne mogą wystąpić u niektórych osób.

Przy dużej ilości szafran jest niebezpieczne. Wysokie dawki mogą powodować zatrucie, tym żółty wygląd skóry, oczu i błon śluzowych; wymioty; zawroty głowy; krwawa biegunka; krwawienie z nosa, usta i powieki; drętwienie; i inne poważne skutki uboczne. Dawki 12-20 gramów może spowodować śmierć.

Szafran: Używa, Działania Niepożądane, Interakcje I Ostrzeżenia

Specjalne środki ostrożności & ostrzeżenia:

Ciąża i karmienie piersią: nie należy przyjmować szafran w ilościach większych niż te, które zwykle znajduje się w żywności. Większe ilości szafran można zrobić umowy macicy i może spowodować poronienie.

Mało wiadomo na temat bezpieczeństwa za pomocą szafranu podczas karmienia piersią. Pozostać na bezpiecznej stronie i unikać stosowania.

Choroby afektywnej dwubiegunowej: szafran wydaje się być w stanie wpływać na nastrój. Istnieje obawa, że może wyzwolić pobudliwość i impulsywne zachowanie (mania) u osób z chorobą afektywną dwubiegunową. Nie używaj szafran, jeśli ten stan.

Alergie na Lolium, Olea (w tym z oliwek) i solanka (roślina) gatunków roślin: ludzi, którzy są uczuleni na rośliny te mogą również być uczulony na szafran.

Szafran dozowania

Następujące dawki były badane w badaniach naukowych:

 • W depresji: 30 mg/dobę określonej wyodrębnić szafran. Różne szafran wypis 15 mg dwa razy dziennie była również stosowana.
 • Na zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS): 15 mg ekstraktu określonego etanolu szafran dwa razy dziennie (w departamencie uprawy i rozwoju Instytutu z leczniczych roślin).
 • Do miesiączkowego dyskomfort: 500 mg określoną kombinację produktów zawierających szafran, seler nasion anyżu wyciągi i (SCA, Gol Daro ziołowe medycyny laboratoryjnej) podjęte trzy razy dziennie przez trzy pierwsze dni miesiączki.
 • Choroby Alzheimera: 30 mg/dobę określonego produktu szafran.
Kliknij tutaj, aby kupić SaffronGoldPlus z oficjalnej strony internetowej