» » Šafrán: Používá, Vedlejší účinky, Interakce A Upozornění

Šafrán: Používá, Vedlejší účinky, Interakce A Upozornění

Další názvy:

Podzimní krokus, Azafrán, Azafron, Croci Stigma, Crocus Cultivé, Crocus sativus, Indický šafrán, Kashmira, Kesar, Kumkuma, šafrán Crocus, Safran, Safran Cultivé, Safran Espagnol, Safran des Indes, Safran Véritable, španělský šafrán, pravda, šafrán, Zafran.

ŠAFRÁN přehled informací

Šafrán: Používá, Vedlejší účinky, Interakce A UpozorněníŠafrán je rostlina. Sušené blizny (vlákno jako části květu) se používají k výrobě šafrán koření. To může trvat 75 000 šafrán květy k výrobě jednoho kila šafrán koření. Šafrán je převážně pěstuje a sklízejí ručně. Vzhledem k množství práce v sklizně Šafrán je považován za jednoho z nejdražších koření na světě. Stigmat se také používají k výrobě lékařství.

Šafrán se používá pro astma, kašel, černý kašel (černý kašel) a aby uvolnil hlen (jako expektorační). Používá se také pro spaní problémy (nespavost), rakovina, "kornatění tepen" (ateroskleróza), střevní plyn (plynatost), deprese, Alzheimerova choroba, hrůza, šok, plivat krev (hemoptýza), bolest, pálení žáhy a suchou kůži.

Ženy používají šafrán pro menstruační křeče a premenstruační syndrom (PMS). Muži umožňuje zabránit brzy orgasmus (předčasné ejakulace) a neplodnost.

Šafrán se také používá pro zvýšit zájem o sex (jako afrodiziakum) a k vyvolání pocení. Někteří lidé platí šafránu přímo na hlavě pro plešatost (alopecie).

V potravinách šafrán se používá jako koření, žluté potravinářské barvivo a jako agent aromatické. Ve výrobě, šafrán extrakty se používají jako vůně parfémů a jako barvivo pro látky.

Klikněte zde koupit SaffronGoldPlus z oficiální webové stránky

Jak to funguje?

Není k dispozici dostatek informací, vědět, jak by mohlo fungovat šafránu.

Šafrán: Používá, Vedlejší účinky, Interakce A Upozornění

ŠAFRÁN používá & účinnost

Možná efektivní pro:

 • Deprese. Zdá se, že při konkrétní šafrán extrakty zlepšit příznaky velké deprese po 6-8 týdnech léčby. Některé studie naznačují, že šafrán může být stejně účinná jako při nízké dávky předpis antidepresiv jako fluoxetinu či imipramin.
 • Premenstruační syndrom (PMS). Některé klinické výzkumy ukazují, že při konkrétní šafrán extrakt (Katedra pěstování a rozvoj z ústavu z léčivých rostlin) výrazně zlepšuje symptomy PMS po dvou menstruačních cyklů.
 • Menstruační potíže. Některé Klinický výzkum ukazuje dobytí konkrétní produkt obsahující osivo šafránu, anýzu a celer (SCA, Gol Daro bylinné medicíny laboratoř) snižuje bolest závažnost a trvání během menstruačního cyklu.
 • Alzheimerova choroba. Některé výzkumy ukazují, že přijetí konkrétního produktu šafrán by mohlo zlepšit příznaky o stejně jako předpis lék donepezil (Aricept) více než 22 týdnů léčby.

Možná neúčinné na:

 • Mužské neplodnosti. Některé klinické výzkumy ukazují, že s konkrétní šafrán extrakt (Novin Zaferan Co) za 26 týdnů nezvýší počet spermií nebo pohyblivost v neplodné muže.

Není dostatek důkazů pro:

 • Astma.
 • Nespavost.
 • Rakovina.
 • "Kornatění tepen" (ateroskleróza).
 • Kašel.
 • Žaludku plynem.
 • Rané mužský orgasmus (předčasné ejakulace).
 • Plešatost.
 • Bolest.
 • Jiné podmínky.
Míra šafrán pro tyto účely je zapotřebí další důkazy.

Klikněte zde koupit SaffronGoldPlus z oficiální webové stránky

ŠAFRÁN vedlejší účinky & bezpečnost

Šafrán se zdá být bezpečná pro většinu lidí, při použití jako lék pro až šest týdnů. Některé možné vedlejší účinky zahrnují sucho v ústech, úzkost, závratě, malátnost, nevolnost, změna chuti k jídlu a bolest hlavy. Alergické reakce může dojít v některých lidí.

Velké množství šafránu nebezpečný. Vysoké dávky mohou způsobit otravu, včetně žlutý vzhled kůže, očí a sliznic; zvracení; závratě; krvavý průjem; krvácení z nosu, rty a oční víčka; necitlivost; a jiné závažné vedlejší účinky. Dávkách 12-20 gramů, může způsobit smrt.

Šafrán: Používá, Vedlejší účinky, Interakce A Upozornění

Speciální opatření & varování:

Těhotenství a kojení: neberte šafrán v množství větší než ty, které obvykle nacházejí v potravinách. Větší množství šafránu může smlouvu dělohy a může způsobit potrat.

Nestačí je známo o bezpečnosti používání šafrán během kojení. Zůstat na jistotu a vyhnout se používání.

Bipolární porucha: šafránu se zdá být schopni ovlivnit náladu. Existuje obava, že by mohlo vyvolat dráždivost a impulzivní chování (mánie) u lidí s bipolární poruchou. Nepoužívejte šafrán, pokud máte tuto podmínku.

Alergie na Lolium, Olea (včetně olivový) a druhy rostlin Salsola: lidí, kteří jsou alergičtí na tyto rostliny může být alergický na šafránu.

ŠAFRÁN dávkování

Ve vědeckém výzkumu byly studovány následující dávky:

 • Deprese: 30 mg/den konkrétní šafrán extraktu. Jiné šafrán extrakt 15 mg dvakrát denně se také používá.
 • Na premenstruační syndrom (PMS): 15 mg konkrétní etanolu šafrán extraktu dvakrát denně (Katedra pěstování a rozvoj z ústavu z léčivých rostlin).
 • Pro menstruační potíže: 500 mg konkrétní kombinace produktů obsahující šafrán, celer semen a anýzu extrakty (SCA, Gol Daro bylinné medicíny laboratoř) brát 3 x denně za první tři dny menstruace.
 • Pro Alzheimerovy choroby: 30 mg/den konkrétního produktu šafrán.
Klikněte zde koupit SaffronGoldPlus z oficiální webové stránky