» » šafran: Použitie, Vedľajšie účinky, Interakcie A Upozornenia

šafran: Použitie, Vedľajšie účinky, Interakcie A Upozornenia

Iné názvy:

Jesenná, Azafrán, Azafron, Croci Stigma Crocus Cultivé, Crocus sativus, indický šafrán, Kashmir, Kesari, Kumkuma, Šafran Crocus, Safran, Safran Cultivé, Safran Espagnol, Safran des Indes, Safran Véritable, španielsky šafran, pravda, šafran, Zafran.

ŠAFRAN prehľad informácií

šafran: Použitie, Vedľajšie účinky, Interakcie A UpozorneniaŠafran je rastlina. Sušené blizny (vlákno-ako časti kvetu) sa používajú na výrobu šafran korenia. To môže trvať 75.000 šafran kvetov produkovať jednu libru šafranu korenia. Šafran je do značnej miery obrábané a pozberané ručne. Vzhľadom k množstvu práce zapojených do zberu, šafran je považovaný za najdrahšie koreniny sveta. Blizny sa tiež používajú na výrobu medicíny.

Šafran sa používa pre astmu, kašeľ, čiernemu kašľu (pertussis), a uvoľniť hlien (ako expektorans). To je tiež používa pre spánok problémy (nespavosť), rakoviny, "kôrnateniu tepien" (ateroskleróza), črevných plynov (plynatosť), depresie, Alzheimerova choroba, strachom, šoku, pľuvanie do krvi (hemoptýza), bolesti, pálenie záhy, a suchú pleť.

Ženy používajú šafran menštruačné kŕče a predmenštruačný syndróm (PMS). Muži používať na zabránenie predčasného orgazmus (predčasná ejakulácia) a neplodnosť.

Šafran sa používa aj pre zvýšiť záujem o sex (ako afrodiziakum) a na vyvolanie potenia. Niektorí ľudia platiť šafran priamo na pokožku hlavy, plešatosti (alopécia).

V potravinách, šafran sa používa ako korenie, žlté potravinárske farbivo a ako agent príchuti. Vo výrobe, šafran výťažky sa používajú ako vône parfumov a ako farbivo pre handričkou.

Kliknite tu pre kúpiť SaffronGoldPlus z oficiálnej webovej stránky

Ako to funguje?

Nie je dostatok informácií, vedieť, ako šafran by mohlo fungovať.

šafran: Použitie, Vedľajšie účinky, Interakcie A Upozornenia

ŠAFRAN používa & účinnosť

Možná účinná pre:

 • Depresia. Prijatie špecifických šafran extrakty sa zdajú zlepšiť príznaky depresie po 6-8 týždňoch liečby. Niektoré štúdie naznačujú, že šafran môže byť rovnako účinný ako s nízkou dávkou predpis antidepresív ako fluoxetín alebo imipramín.
 • Predmenštruačný syndróm (PMS). Niektoré Klinický výskum ukazuje, že prijatie špecifických šafran extrakt (oddelenie pestovateľských a rozvoj z Inštitútu z liečivých rastlín) výrazne zlepšuje symptómy PMS po dvoch menštruačných cyklov.
 • Menštruačné ťažkosti. Niektoré Klinický výskum ukazuje odobratie konkrétny produkt obsahujúci šafran, aníz a zeler semená (SCA, Gol Daro bylinné medicíny laboratórium) znižuje bolesť závažnosť a trvanie počas menštruačného cyklu.
 • Alzheimerova choroba. Nejaký výskum ukazuje, že prijatím osobitných šafran produktu môže zlepšiť príznaky o rovnako ako predpis drogovej donepezil (ARICEPTä) viac ako 22 týždňov liečby.

Prípadne neefektívne pre:

 • Mužskej neplodnosti. Niektoré Klinický výskum ukazuje, že prijatie špecifických šafran extrakt (Novin Zaferan Co) 26 týždňov nezlepší spermií alebo pohyblivosť v neplodných mužov.

Nedostatočné dôkazy pre:

 • Astma.
 • Nespavosť.
 • Rakovina.
 • "Kôrnateniu tepien" (ateroskleróza).
 • Kašeľ.
 • Žalúdok plynu.
 • Skoré mužský orgazmus (predčasná ejakulácia).
 • Plešatosti.
 • Bolesť.
 • Iné podmienky.
Miera šafran na tieto účely je potrebné viac dôkazov.

Kliknite tu pre kúpiť SaffronGoldPlus z oficiálnej webovej stránky

ŠAFRAN nežiaduce účinky & bezpečnosť

Šafran sa zdá byť bezpečné pre väčšinu ľudí, ak sa používa ako liek pre až šesť týždňov. Niektoré vedľajšie účinky zahrnujú sucho v ústach, úzkosť, závraty, ospalosť, nevoľnosť, zmeny v chuti do jedla a bolesti hlavy. U niektorých ľudí sa môže vyskytnúť alergické reakcie.

Pričom veľké množstvo šafranu je nebezpečné. Vysokých dávkach môže spôsobiť otravu, vrátane žltý vzhľad kože, očí a slizníc; vracanie; závraty; krvavá hnačka; krvácanie z nosa, pery a očné viečka; znecitlivenie; a iných závažných nežiaducich účinkov. Dávky 12-20 gramov môže spôsobiť smrť.

šafran: Použitie, Vedľajšie účinky, Interakcie A Upozornenia

Osobitné bezpečnostné opatrenia & upozornenia:

Tehotenstvo a dojčenie: neberte šafran v čiastky sú väčšie ako zvyčajne nachádzajú v potravinách. Väčšie množstvo šafranu môže zmluvu maternice a môže spôsobiť potrat.

Nestačí je známe o bezpečnosti používania šafran počas dojčenia. Zostať na bezpečnej strane, a vyhnúť sa používania.

Bipolárna porucha: Šafran sa zdá byť schopní ovplyvniť náladu. Existuje obava, že to môže vyvolať vzrušivosť a impulzívne správanie (mánia) u ľudí s bipolárnou poruchou. Nepoužívajte šafran, ak máte túto podmienku.

Alergia na Lolium, Olea (zahŕňa olivový), a Salsola druhov rastlín: ľudí, ktorí sú alergickí na tieto rastliny pravdepodobne tiež alergickí na šafran.

ŠAFRAN dávkovanie

Tieto dávky boli študované vo vedeckom výskume:

 • Depresie: 30 mg/deň špecifické šafran extraktu. Rôzne šafran extrakt 15 mg dvakrát denne tiež bol použitý.
 • Pre predmenštruačný syndróm (PMS): 15 mg šafran špecifické etanolový extrakt dvakrát denne (oddelenie pestovateľských a rozvoj z Inštitútu z liečivých rastlín).
 • Pre menštruačné ťažkosti: 500 mg špecifické kombinácie prípravku s obsahom šafran, zeler semená a anízu extrakty (SCA, Gol Daro bylinné medicíny laboratórium) užíva trikrát denne za prvé tri dni menštruácie.
 • Pre Alzheimerovu chorobu: 30 mg/deň šafran konkrétneho výrobku.
Kliknite tu pre kúpiť SaffronGoldPlus z oficiálnej webovej stránky