» » Safran: Kullanır, Yan Etkileri, Etkileşimleri Ve Uyarılar

Safran: Kullanır, Yan Etkileri, Etkileşimleri Ve Uyarılar

Diğer adaş:

Sonbahar Çiğdem, Azafrán, Azafron, Croci Stigma, Çiğdem Cultivé, Crocus sativus, Hindistan safran, Kashmira, Kesar, Kumkuma, Safran bitkisi, Safran, Safran Cultivé, Safran Espagnol, des Indes Safran, Safran Véritable, İspanyolca safran, gerçek safran, Zafran.

SAFRAN genel bilgi

Safran: Kullanır, Yan Etkileri, Etkileşimleri Ve UyarılarSafran bir bitkidir. Kurutulmuş (çiçek iplik benzeri parçaları) Tepecik, safran baharat yapmak için kullanılır. Tek bir kilo baharat safran üretmek için 75.000 safran çiçekleri Dayanabilirim. Safran büyük ölçüde ekili ve elle hasat. Hasat içinde yer alan emek miktarı, dünyanın en pahalı baharat safran sayılmaktadır. Tepecik, ayrıca ilaç yapmak için kullanılır.

Astım için kullanılan safran, boğmaca (boğmaca), öksürük ve balgam (bir balgam söktürücü) olarak gevşetmek için. Bunun için de kullanılabilir uyku sorunları (uykusuzluk), kanser, "sağlamlaştırma damar" (ateroskleroz), bağırsak gazı (gaz), depresyon, Alzheimer hastalığı, korku, şok, kan (hemoptizi), ağrı, mide ekşimesi, tükürme ve kuru cilt.

Kadınların menstrüel kramp safran Premenstrüel Sendrom (pms) kullanın. Erkek kısırlık ve erken orgazm (erken boşalma) engellemek için kullanın.

Safran da (afrodizyak) olarak cinsel ilgi artmaya ve terleme ikna etmek için kullanılır. Bazı insanlar safran doğrudan kafa derisi kellik (alopesi) için geçerlidir.

Gıdalar, safran, boyama bir baharat, sarı gıda ve lezzet ajan olarak kullanılır. Üretim, safran özleri kumaş için koku parfüm ve bir boya olarak kullanılır.

Resmi Web sitesinden satın SaffronGoldPlus için tıklayınız

Nasıl çalışır?

Nasıl-ebilmek iş safran bilmeniz yeterli bilgi yoktur.

Safran: Kullanır, Yan Etkileri, Etkileşimleri Ve Uyarılar

SAFRAN kullandığı & etkinlik

Muhtemelen için etkili:

 • Depresyon. Alarak özel safran özleri tedavisinin 6-8 hafta sonra büyük depresyon semptomları görünmektedir. Bazı araştırmalar, safran alarak fluoksetin veya imipramine gibi bir düşük doz reçete antidepresan etkili olabileceğini gösteriyor.
 • Premenstrüel Sendrom (pms). Klinik araştırma alarak belirli bir safran özü (bölümü, yetiştirme ve geliştirme, Enstitüsü, şifalı bitkiler) önemli ölçüde artırır iki siklus sonra pms belirtileri gösterir.
 • Adet rahatsızlık. Klinik araştırma, safran, anason ve kereviz tohumu (sca, Gol Daro bitkisel tıp Laboratuvarı) içeren belirli bir ürün, ağrı şiddeti ve adet döngüsü süresince azaltır alarak gösterir.
 • Alzheimer hastalığı. Biraz araştırma, belirli bir safran ürün alma hakkında reçeteli ilaç donepezil (Aricept) yanı sıra 22 hafta boyunca tedavi semptomları olduğunu gösterir.

Muhtemelen etkisiz için:

 • Erkek kısırlığı. Klinik araştırma, 26 hafta boyunca belirli bir safran özü (Novin Zaferan Co) alarak ya da hareketlilik kısır erkeklerde sperm sayısı değil geliştirmek olduğunu gösterir.

İçin yeterli kanıt:

 • Astım.
 • Uykusuzluk.
 • Kanser.
 • "Sağlamlaştırma damar" (ateroskleroz).
 • Öksürük.
 • Mide gazı.
 • İlk erkek orgazm (erken boşalma).
 • Kellik.
 • Ağrı.
 • Diğer koşullar.
Daha fazla kanıt, Kuru safran bu kullanımlar için gereklidir.

Resmi Web sitesinden satın SaffronGoldPlus için tıklayınız

SAFRAN yan etkileri & güvenlik

Safran ilâ altı hafta-için bir ilaç olarak kullanılan çoğu insan için güvenli gibi görünüyor. Bazı olası yan etkiler dahil ağız kuruluğu, anksiyete, baş dönmesi, mide bulantısı, uyuşukluk baş ağrısı ve iştah değiştirmek. Bazı kişilerde alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilir.

Safran'ın büyük miktarda alarak güvenli değildir. Yüksek dozlarda, zehirlenme, deri, göz ve müköz membranlarda sarı bir görünüm gibi neden olabilir; kusma; baş dönmesi; kanlı ishal; burun, dudak ve göz kapakları kanama; uyuşma; ve diğer ciddi yan etkiler. 12-20 Gram doz ölüme neden olabilir.

Safran: Kullanır, Yan Etkileri, Etkileşimleri Ve Uyarılar

Özel önlemler & Uyarılar:

Gebelik ve emzirmenin: normal gıda bulunanlardan daha büyük miktarlarda safran yapmayız. Safran'ın büyük miktarda rahim sözleşme yapabilir ve bir adli hata neden olabilir.

Yeterli besleme sırasında safran kullanarak güvenliği hakkında bilinmektedir. Güvenli tarafta kalmak ve kaçının.

Bipolar bozukluk: safran ruh etkilemek mümkün gözüküyor. Bir husustur uyarılabilirlik ve itici davranış (Mani) bipolar bozukluğu olan kişilerde tetikleyebilir. Safran, bu sorununuz varsa kullanmayın.

Lolium, Olea Alerji (Zeytin içerir), Salsola bitki türleri: Bu bitki alerjisi olan insanlar da safran için alerjik olabilir.

SAFRAN dozaj

Aşağıdaki dozlarda, bilimsel araştırmada incelenmiştir:

 • Depresyon: 30 mg/gün belirli bir safran ekstresi. Bir farklı safran özü 15 mg iki kez her gün de kullanılmaktadır.
 • Premenstrüel Sendrom (pms) için: 15 mg bir belirli etanol safran özü günde (bölümü, yetiştirme ve geliştirme, Enstitüsü, şifalı bitkiler).
 • Adet rahatsızlık için: safran, adetin ilk üç gün için günde üç kez alınan kereviz tohumu ve anason özü (sca, Gol Daro bitkisel tıp Laboratuvarı) içeren özel bir arada ürün 500 mg.
 • Alzheimer hastalığı için: 30 mg/gün safran belirli bir ürün.
Resmi Web sitesinden satın SaffronGoldPlus için tıklayınız