» » Příčiny Ztráty Vlasů, ženy

Příčiny Ztráty Vlasů, ženy

Dihydrotestosteron (DHT), derivát mužský hormon testosteron, to je nepřítel vlasové folikuly na hlavu. Jednoduše řečeno, za určitých podmínek DHT chce tyto váčky mrtvé. Tato jednoduchá akce je jádrem mnoha druhů vypadávání vlasů, takže to nejdřív vyřešíme.

Androgenetic vypadání srsti, běžně nazývaný mužský nebo ženský vzor plešatění, byl pouze částečně pochopil až v posledních několika desetiletích. Po mnoho let vědci se domnívali, že vypadání srsti androgenetic byl způsoben převaha mužského pohlavního hormonu testosteronu, který ženy mají i ve stopových množstvích za normálních podmínek. Testosteron je sice v jádru plešatějící procesu, DHT je, že se hlavním viníkem.

Testosteron převede na DHT pomoci enzymu 5alfa reductase typu II, která se koná v vlasový váček ropy žlázy. Nyní vědci věří, že to není výše oběžného testosteronu, to je problém, ale úroveň DHT vazby na receptory v hlavě folikuly. DHT zmenší vlasové folikuly, což znemožňuje pro zdravé vlasy přežít.

Zobrazit nejlepší léčba ztráta vlasů pro ženy
Hormonální proces testosteron, převod do DHT, který pak poškozuje vlasové folikuly, se stane v mužů i žen. Za normálních podmínek ženy mají zlomek hladiny testosteronu, že muži mají, ale i nižší úroveň může způsobit DHT-vyvolalo vypadávání vlasů u žen. A když tyto hladiny moří, DHT je rozhodně ještě větší problém. Tyto úrovně mohou stoupat a stále se v rámci co lékaři za "normální" na krevní test, i když jsou dostatečně vysoká, aby způsobit potíže. Limity nemusí vůbec vstát a stále být problém, pokud máte druh chemii těla, která je přecitlivělý i její pravidelná úrovním chemických látek, včetně hormony.

Vzhledem k tomu, že hormony působí nejzdravější způsobem, když jsou v křehké rovnováhy, androgens, jak se nazývají mužské hormony, není třeba zvýšit vyvolat nějaký problém. Jejich protějšek ženské hormony, když se sklonil, dejte hranu těchto androgens, jako je například DHT. Tato nerovnováha může také způsobit problémy, včetně Padání vlasů.

Hormony jsou cyklické. Hladina testosteronu v některých mužů klesají o 10 procent každé dekádě po 30. Hladiny ženských hormonů odmítnout jako menopauza přístupy a prudce klesne během přechodu i jinde. Cyklická povaha a jak naše vlasy a hormonů je jeden z důvodů, Padání vlasů se může zvýšit v krátkodobém horizontu i když jste se setkali dlouhodobé zpomalení vlasů ztráty (a dlouhodobé zvýšení růstu vlasů) zatímco na léčbu, která ovládá vypadávání vlasů.

Zobrazit nejlepší léčba ztráta vlasů pro ženy
Nejčastější příčinou vypadávání vlasů ženy jsou následující:

Andogenetic vypadání srsti

Většina žen s androgenním vypadání srsti se rozlévá zúžení na všech oblastí na temeni hlavy. Muži na straně druhé, zřídka mají rozptýlené řídne, ale místo toho mají více různé vzorce plešatost. Některé ženy mohou mít kombinaci dvou typů vzorek. Androgenní vypadání srsti žen je akce androgens, mužské hormony, které se obvykle nacházejí v pouze malé množství. Androgenní vypadání srsti může být způsobeno celou řadou faktorů, vázané k akcím hormonů, včetně, ovariálních cyst, vysokou androgen indexu antikoncepční pilulky, těhotenství a menopauza. Stejně jako u mužů hormon DHT zdá být alespoň částečně vinu za miniaturizace vlasové folikuly žen trpících s ženského vzoru plešatění. Dědičnost hraje významným faktorem v nemoci.

Zobrazit nejlepší léčba ztráta vlasů pro ženy

Telogen kadidel

Když vaše tělo prochází něco traumatické jako porody, podvýživa, závažné infekce, kamer nebo stresem, mnozí z 90 procent nebo tak vlasy v anagen (rostoucí) fázi nebo fázi catagen (odpočívá) lze přesunout všechny najednou do fáze zbavuje (telogen). Asi 6 týdnů na tři měsíce po stresující události obvykle je, když může začít fenomén zvaný telogen kadidel. Je možné ztratit pár vlasů, v době kdy v plně rozvinutou telogen kadidel. Pro většinu, kteří trpí s TE úplné prominutí je pravděpodobné, jak těžce stresující události se lze vyhnout. Pro některé ženy však telogen kadidel je tajemný chronická porucha a může přetrvávat pro měsíce nebo dokonce roky bez jakékoli skutečné pochopení spouštěcí faktory nebo zátěže.

Zobrazit nejlepší léčba ztráta vlasů pro ženy

Anagen kadidel

Anagen kadidel dojde poté, co všechny urazí pro vlasový váček, který nenaruší jeho mitotický nebo metabolické aktivity. Tato ztráta vlasů je obvykle spojená s chemoterapií. Vzhledem k tomu, že chemoterapie se zaměřuje vaše tělo rychle dělení rakovinné buňky, vaše tělo ostatní rychle dělení buněk, jako jsou vlasové folikuly rostoucí fázi (anagen), jsou rovněž značně ovlivněn. Brzy po chemoterapii začíná přibližně 90 procent nebo více vlasu neklesne stále ještě ve fázi anagen.

Hledání v anagen kadidel charakteristikou je zúžené zlomeninu vlasy šachty. Vlasy hřídel zužuje v důsledku poškození matrix. Nakonec hřídel fraktur na místě zúžení a způsobuje ztrátu vlasů.

Zobrazit nejlepší léčba ztráta vlasů pro ženy

Trakční vypadání srsti

Tento stav je způsoben lokalizované trauma na vlasové folikuly z vysoké účesy, které Zastav času na vlasy. Je-li podmínka je zjištěny dostatečně brzy, budou vlasy zregenerovat. Copy, ježoure, pevně ohony a rozšíření jsou nejčastější příčinou stylu.

Zobrazit nejlepší léčba ztráta vlasů pro ženy