» » Potraviny Bohaté Na Antioxidanty

Potraviny Bohaté Na Antioxidanty

Potraviny Bohaté Na AntioxidantyPotraviny antioxidanty sú hojné a každá zdravej výživy by mali zahŕňať im. Antioxidanty preukázateľne pomáhajú pri prevencii a opravy oxidačný stres, proces, ktorý poškodzuje bunky a bola spojená s rozvojom srdcových ochorení, rakoviny a Alzheimerovej choroby. Tieto choroby-boj antioxidanty možno nájsť v mnohých spoločných ovocia a zeleniny, a sú ľahko pridať do svojho jedálnička.

Čo sú to antioxidanty?

Antioxidanty sú vitamíny, minerály a rastlina-založené nutrienty, ktoré pracujú na ochranu a opravu bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Voľné radikály sú molekuly, ktoré sú škodlivé pre naše telo a že sme pravidelne vystavené pred znečistením, lieky a pravidelné telesné procesy. Spolu s opúšťa nás citlivé na mnohých chronických ochorení, voľné radikály tiež oslabujú imunitný systém. Z týchto dôvodov je dôležité jesť antioxidant-bohaté potraviny odraziť infekcií, nachladnutie a ďalších chorôb.

Väčšina potraviny bohaté na antioxidanty možno nájsť v uličke vyrábať z miestneho obchodu s potravinami. 3 Hlavné antioxidačných vitamínov-vitamín E, vitamín C a beta karoténu – sa nachádzajú v najviac pestrou produkciou. Získať najviac ťažiť z vitamínov v týchto potravinách, mali by ste jesť surové alebo len ľahko dusená.

Kliknite tu kúpiť ketón malina

Ovocia s obsahom antioxidantov

Plody, ktoré majú najvyššiu obsahom antioxidantov sú:

  • bobule (s brusnice, čučoriedky a černice poleva zozname)
  • sušené slivky
  • maliny
  • jahody
  • červená chutné jablká
  • jablká Granny smith
  • sladké čerešne
  • čierne slivky
Potraviny Bohaté Na Antioxidanty

Zelenina obsahujú antioxidanty

Fazuľa, červenohnedé zemiaky a artičoky špičke zoznamu zeleniny pre obsahom antioxidantov. Fazuľa, malá červená fazuľa, červená fazuľa, fazuľa a čierne fazuľa majú najvyššie množstvo antioxidantov.

Kliknite tu kúpiť ketón malina

Orechy obsahujú antioxidanty

Srdce-zdravé orechy aj vysokú hodnosť na zoznam antioxidant bohatý potraviny. Pekanové orechy, vlašských a lieskových orechov top kategóriu matice.

Korenín obsahujúcich antioxidanty

Niekoľko korenia ako je škorica, klinčeky a oregano sú všetky bohaté na antioxidanty. Toto sú všeobecne spotrebované v oveľa menších množstvách, hoci, ako ostatné antioxidant-bohaté potraviny ako ovocie a zelenina, takže ich účinky sú viac minimálne.

Nápoje s obsahom antioxidantov

Dvaja najvyšší poradie antioxidant-bohaté nápoje sú:

  • zelený čaj
  • červené víno
Kliknite tu kúpiť ketón malina

Tipy pre výber Antioxidant-bohaté potraviny

Existuje mnoho rôznych typov antioxidantov, že všetci chrániť bunky z rôznych druhov škôd. Z tohto dôvodu je dôležité jesť široké spektrum potravín, antioxidant-bohatá.

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zabezpečiť, že ste získali dostatok cenných antioxidantov v strave je vždy jesť veľa čerstvej zeleniny. Ak nemôžete jesť šalát denne, zvážte piť čerstvé zeleninové šťavy alebo investovať do super zelená potravinové výrobky ako doplnok vašej stravy.

Potraviny Bohaté Na Antioxidanty Jesť ovocie mierne, ale nie preťaženia naň v snahe zvýšiť príjem antioxidantov, ako to môže mať negatívny vplyv na vaše zubné zdravie, ako aj krvného cukru a hladiny inzulínu.

Jesť dobre vyváženú stravu, ktorá nasleduje nutričné štandardy stanovené USDA potravinová pyramída, by ste mali konzumovať dostatok antioxidantov v strave využívať ich účinky. Nezabudnite uviesť dostatok čerstvej zeleniny a ovocia v strave denne, a budete pomáhať vaše telo zahnať choroby a choroby.

Kliknite tu kúpiť ketón malina