» » Kas Ir Artrīts Savietojama Kas Izraisa Artrītu

Kas Ir Artrīts Savietojama Kas Izraisa Artrītu

Artrīts vārds nāk no latīņu, tas nozīmē "iekaisums" un "kopīga" grieķu arthron nozīmes. Artrīts daudzskaitlī ir arthritides. Artrīts skar muskuļu un skeleta sistēmas konkrēti locītavām. Tas ir galvenais iemesls invalīdu vidū vairāk nekā piecdesmit piecu gadu vecumā industrializētajām valstīm.

Artrīts ir nevis vienu slimību – tas ir termins, kas aptver vairāk nekā 100 medicīnisko stāvokli. Osteoartrīts (OA) ir visizplatītākais artrīts un parasti skar vecāka gadagājuma pacientiem. Dažas artrīta formas var ietekmēt cilvēkus ļoti agrā vecumā.

Kas izraisa artrītu?

Lai labāk saprastu, kas notiek, kad cilvēks cieš no kāda veida artrīta, apskatīsim kā kopīgu darbu.

Būtībā, kopīgi ir kur viens kauls pārceļas uz citu kaulu. Saišu noturēsies diviem kauliem. Saites ir tāpat kā elastīgās lentes, bet tie kauli glabājiet vietā jūsu muskuļiem atpūsties vai līgumu, lai veiktu kopīgu gājienu.

Skrimšļa attiecas uz kaulu virsma apturēt divu kaulu no berzes pret otru tieši. Skrimšļa pārklājumu ļauj kopīgu darbu norisi un nesāpīgi.

Kapsula aptver locītavu. Telpu atbilstoši Apvienotās savietojama Apvienotās dobumā savietojama ir synovial fluid. Synovial fluid baro kopīga un skrimšļiem. Synovial fluid tiek ražots ar synovium (synovial membrānas), kuras pozīcijas Apvienotās dobumā.

Ja jums ir artrīts kaut kas noiet greizi ar joint(s). To, kas notiek nepareizi, ir atkarīga no tā, kāda veida artrīta ir. Tas varētu būt skrimšļiem uzvelk prom, trūkums šķidruma autoimmunity (ķermeņa uzbrūk pats par sevi), infekcijas, vai daudzu faktoru kopums.

Nopirkt artrīta sāpes atvieglojums Papildinājums

Veida artrīta

Ir vairāk nekā 100 veidu artrīts. Šeit ir dažas kopējas tiem kopā ar cēloņiem apraksts:

 • Osteoartrīts – skrimšļa zaudē savu elastību. Ja ir stīvs skrimšļiem tas tiek bojāts vieglāk. Skrimšļa, kas darbojas kā amortizators, pakāpeniski nodiluma prom dažās jomās. Kā tiek bojāts skrimšļiem cīpslu un saišu kļūt izstiepts, izraisa sāpes. Galu galā kaulus var berzēt pret otru rada ļoti stipras sāpes.
 • Reimatoīdais artrīts -tas ir iekaisuma artrīts forma. Tiek uzbrukts synovial membrānas (synovium), kas izraisa pietūkums un sāpes. Ja to neārstē artrīts var novest pie trūkumiem. Reimatoīdais artrīts ir ievērojami biežāk sievietēm nekā vīriešiem un vispārēji streiki, kad pacients ir vecumā no 40 līdz 60. Tomēr bērni un vecāki cilvēki var arī tikt ietekmētas.
 • Infekcijas artrīts (septiskās artrītiski) -infekcija synovial fluid un kopīgu audos. To parasti izraisa baktērijas, bet arī radījis vīrusus vai sēnītes. Baktērijas, sēnītes vai vīrusi var izplatīties caur asinsritē no inficētajiem audiem tuvumā un inficēt kāsi. Ļoti jutīgi cilvēki ir tie, kuri jau ir sava veida artrīta un attīstīties infekcija, kas ceļo asinsritē.
 • Juvenile Reimatoīdais artrīts (JRA) -nozīmē, artrīts, kas ietekmē personas vecumā no 16 vai mazāk. JRA var būt dažāda veida artrīts; Tas būtībā nozīmē, ka bērnam ir tas. Ir trīs galvenie veidi: 1. Pauciarticular JRA, kopējas un mildest. Bērnu pieredzes līdz 4 locītavu sāpes. 2. Polyarticular JRA ietekmē vairāk locītavu un ir daudz nopietnākas. Laika gaitā tā ir tendence pastiprināties. 3. Sistēmiskā JRA ir mazāk izplatīta. Sāpes ir pieredze daudzās locītavās. Tas var izplatīties uz orgāniem. Tas var būt visvairāk nopietnu JRA.
Nopirkt artrīta sāpes atvieglojums Papildinājums

Kādas ir artrīta pazīmes un simptomus?

Artrīta simptomi atkarīgas no artrīta, piemēram:

 • Osteoartrīts -simptomi attīstīt lēni un pasliktināsies, jo laiks iet ar. Laikā vai pēc to izmantošanas vai pēc neaktivitātes perioda, locītavas, ir sāpes. Nebūs maiguma piemērojot spiedienu uz kopīgo. Rajonam būs stīva, sevišķi pirmā lieta, no rīta. Pacients var atrast grūtāk izmantot kopīgās-zaudē savu elastību. Dažiem pacientiem rodas šņirkst sajūtas, izmantojot kopīgo. Cieto gabali vai kaulu spurs var parādīties ap locītavu. Dažos gadījumos Apvienotā var pampt. Visbiežāk skarto locītavu ir gūžas, rokas, ceļiem un mugurkaula.
 • Reimatoīdais artrīts- pacients bieži vien atrod vienu un to pašu locītavām katrā pusē no ķermeņa ir sāpīgi pietūkušas, iekaisusi un Stīvs. Visbiežāk tiek ietekmētas pirksti, rokas, kājas un locītavas. Simptomi ir parasti sliktākais no rīta pamosties un stīvumu var ilgt 30 minūtes, šajā laikā. Apvienotā ir piedāvājums, ja tai pieskaras. Rokās var būt sarkanas un pietūkušas. Var būt Reimatoīdais mezgliņu (zem pacienta rokām ādas audu triecieniem). Daudziem pacientiem ar reimatoīdo artrītu jūtaties noguris lielāko daļu laika. Svara zudums ir kopīgs.Mazāku locītavām parasti ievērojami ietekmē pirmo reizi. Eksperti apgalvo, ka pacientiem ar reimatoīdo artrītu ir problēmas ar vairākiem locītavām, tajā pašā laikā. Kā artrīta gaitā tas izplatās no mazākām locītavās rokās, plaukstu locītavu, plaukstu potītes un pēdas līdz elkoņiem, ceļgaliem, gurni, kaklu, plecus un žokļa.
 • Infekcijas artrīts- pacientam ir drudzis, locītavu iekaisumu un pietūkums. Viņš jutīsies maigums un/vai asas sāpes. Bieži vien šie simptomi ir saistīti ar traumas vai cita slimība. Visbiežāk skartajiem apgabaliem ir ceļa, plecu, elkoni, plaukstas locītavu un pirkstu. Vairumā gadījumu, tiek ietekmēta tikai viena kopīga.
 • Juvenile Reimatoīdais artrīts -pacients ir bērns. Viņš piedzīvos intermitējošs drudzis, kas mēdz maksimums vakarā, un tad pēkšņi pazūd. Viņa apetīte ir slikti un viņš zaudēt svaru. Var būt pūtaina izsitumi uz viņa rokām un kājām. Anēmija ir kopīgs. Bērns var klibot vai ir sāpīga locītavu, pirkstu vai ceļa. Kopīgu pēkšņi pampt un paliek lielāka, nekā tas parasti ir. Bērnam var rasties stīvs kakls, gūžas vai citu locītavu.
Nopirkt artrīta sāpes atvieglojums Papildinājums

Kā artrīta ietekmē mani?

Artrīts skar cilvēkus daudzos un dažādos veidos. Cik ilgi tiek ietekmēta pacientu un cik nopietni tas ir atkarīgs no veida artrīta. Artrīts slimniekiem atradīsiet tur ir labs un slikts dienas. Lielākā daļa pacientu ar artrītu slimo diskomfortu, sāpes, stīvumu un/vai nogurums.

Jūs varat justies neapmierināti vairs ir spējīgs rokturis lietas tik labi vai kā tu izmanto, lai iegūtu ap. Ir svarīgi atcerēties, ka ja jūs cieš no artrīta, tas nenozīmē, jums dot līdzi ņemot aktīvu dzīvesveidu. Ar dažām izmaiņām dzīves veidu ir nekāda iemesla, kāpēc nevar turpināt aktīvi.

Fizikālās terapijas un artrīts occupational therapy

Fizikālās terapijas un darba terapija palīdz uzturēt kopīgās mobilitātes un klāstu kustībā. Cik daudz jums ir nepieciešams terapijas un kāda veida terapija būs atkarīgs no daudziem faktoriem, piemēram, smaguma un artrīts, jums ir tipa tavā vecumā un vispārējo veselības stāvokli. Tas ir jālemj jums ar savu ārstu un fiziskā vai darba terapeits.

Cilvēkus ar artrītu novērsīs bieži pārvietojas skarto locītavu sāpes dēļ. Fiziskā terapeits var palīdzēt pacientu darbu veic kopīgas stīvums, nesabojājot tā. Lai varētu veikt ikdienas aktivitātes fizikālās terapijas palīdzēs jums sasniegt labu klāstu kustībā. Tas var ietvert veidot muskuļus, kas apņem skarto locītavu stingrību savietojama lielāku muskuļu palīdzēt stabilizēt novājinātu deputati. Jūs arī māca labākais veids, kā pāriet no vienas vietas uz citu, kā arī mācīties, kā izmantot šādu staigāšanas palīglīdzekļus kā kruķus, spieķi vai walker, ja jums ir nepieciešama viena.

Darba terapija var iemācīt jums, kā samazināt spriedzi jūsu locītavām, kā jums iet par jūsu ikdienas darbības. Darba terapeits var palīdzēt jums mainīt jūsu mājās un darba vietā jūsu kustības neienāktu prātā pasliktināt jūsu artrīts. Iespējams skalu jūsu rokas vai plaukstas locītavas, kā arī atbalstu mērci, mājturība, darba darbības vadīšanas un mazgāšanas/peldvietu sevi.

Profesionālo un/vai fizisko terapeits var dot milzīgu atšķirību jūsu dzīves kvalitāti, ja nomoka artrīts. Viņam/viņai palīdzēs jums uzzināt vairāk par artrītu, izstrādāt uztura plānu, ja jums ir liekais svars un kā rezultātā nepieļaujama locītavās, palīdz pieņemt labākus lēmumus par to, kādas kurpes nopirkt, ja šī ķermeņa daļa tiek ietekmēta. Jūs uzzināsiet, kā un kad atpūsties savietojama pārējais ir ļoti svarīgi, lai ārstētu iekaisumu un sāpes, it īpaši, kad tiek ietekmēti daudzās locītavās, un jūs jūtaties noguris. Novietojot atsevišķus locītavām ir ļoti noderīgi arī savietojama pielāgotu šinas var veikt, lai atpūsties un atbalstīt skarto locītavu.

Lokālas sāpes var izlīdzināt ar ledus pakas vai apkures spilventiņi. Ultraskaņas un karstā pakotnes nodrošina dziļu siltuma, kas atvieglo sāpes lokalizēts un atpūšas ap skarto locītavu, muskuļu spazmas. Var gadīties, ka siltā vanna/duša padara vieglāk īstenot vēlāk.

Jūsu terapeits visticamāk būs izstrādāt vingrojumu programmu jums. Vingrinājumā ir būtiska sastāvdaļa efektīvu artrīts terapija.

Nopirkt artrīta sāpes atvieglojums Papildinājums

Zāles pret artrītu

 • NPL (nonsteroidal pretiekaisuma narkotikas) ir visbiežāk izrakstītā narkotikas artrīta pacientiem. Tie var būt noilguma vai pār-ārpusbiržas (OTC). Mazās devās NPL palīdzību plašo klāstu kaites no galvassāpēm, muskuļu sāpes, drudzis un nelielas sāpes. Lielākā devā-recepšu devas-NPL palīdz samazināt locītavu iekaisumu. Ir trīs galvenie veidi NPL un viņi visi strādā ar bloķēšanas prostaglandīnu-hormonu līdzīgas vielas, izraisīt sāpes, iekaisums, muskuļu krampji un mēra:
 • Tradicionālā NPL- tie ir lielākais NPL apakškopu. Kā tas ir gadījumā ar lielāko daļu narkotikas, tās veic blakusefekti, piemēram, kuņģa traucējumus un kuņģa-zarnu trakta asiņošanas risks. Blakusparādības risks ir ievērojami lielāks, ja pacients ir vairāk nekā 60. Pacientam būtu jāveic šāda veida narkotiku pie lielām devām ārsta uzraudzībā.
 • COX-2 inhibitori- tie arī samazina sāpes un iekaisums. Tomēr, tie ir paredzēti, lai ir mazāk kuņģa un kuņģa un zarnu trakta blakusparādības. Bextra un ar 22004/2005 Vioxx tika veikti pie tirgus pēc dažiem galvenajiem pētījumiem parādīja Vioxx nesa palielina risku sirds un asinsvadu, kamēr Bextra izraisīja nopietnas ādas reakcijas. Arī citi COX-2 inhibitori tiek izmeklēti blakusparādības. FDA lūdza veidotājiem NPL izcelt brīdinājumi uz etiķetēm, kas melnā kaste.
 • Salicilskābi -ietver aspirīnu, kas turpina būt vēlamais zāles no daudziem ārstiem un pacientiem. Pacientiem ir nepieciešams konsultēties ar savu ārstu, ja tās plāno veikt vairāk nekā tikai dažreiz aspirīnu. Lielas devas lietošanas ilgtermiņa aspirīnu veic ar to ievērojams risks nopietnas nevēlamas blakusparādības, piemēram, nieru darbības traucējumi un kuņģa-zarnu trakta asiņošana. Efektīvu kontroli artrīts ir vajadzīgas sāpes un iekaisums bieži lielās devās. Nonacetylated salicilāts ir īpaši paredzēti, lai būt blakusparādības mazāk, nekā aspirīns. Daži ārsti var noteikt nonacetylated bāziskais salicilāts, ja, viņuprāt, ir pārāk riskanti to pacientu aspirīns. Tomēr nonacetylated salicilāts nav ķīmiskās vielas aspirīnu ir, kas aizsargā pret sirds un asinsvadu slimības. Daži ārsti noteikt zemu devu aspirīns kopā ar nonacetylated salicilāts attiecībā uz pacientiem, kuriem, viņuprāt, sirds un asinsvadu jāaizsargā.
 • Glikokortikoīdi ir pretiekaisuma steroīdi un ir ļoti efektīva cīņa pret iekaisumu un var būt ļoti noderīga, ja to izmanto pareizi. Pacientam ir nepieciešams apsvērt iespējamo nevēlamās blakusparādības ar šāda veida narkotiku.
 • Anti-malarialspiemēram hydroxychloroquine un hlorokvīnu parasti lieto, lai ārstētu mērenas iekaisuma artrīts.
 • Minociklīnu -antibiotika, kas dažreiz izmanto kā antibiotiku terapija Reimatoīdais artrīts. Tās lietošana ir pretrunīgs.
 • Sulfasalazine – parasti izmanto dažāda veida iekaisuma artrīts. Sulfasalazine ir sulfa atvasinājums.
 • Metotreksātu – darbojas, bloķējot strauji izdalot šūnu vielmaiņu. To parasti lieto ārstējot iekaisuma artrīts nopietnākas veidu.
 • Azathioprine — izmanto smagas formas iekaisuma artrīts. Azathioprine bloķē strauji izdalot šūnu vielmaiņu.
 • Podagra zāles – daži ārsti podagra zāles var izmantot, lai ārstētu dažas artrīta formas.
 • Leflunomide -lieto, lai ārstētu Reimatoīdais artrīts un Psoriātisks artrīts. Tas bloķē šūnu metabolismu. Tomēr, bioloģiski terapiju pakāpeniski pārņem.
 • Cyclosporine — immunosuppressant narkotiku-tas padara jūsu imūnā sistēma mazāk agresīvs. Cyclosporine transplant pacientiem parasti tiek izmantots tāpēc, ka to iestādes nevar noraidīt pārstādīti orgāni. Cyclosporine parasti izmanto kombinācijā ar metotreksātu artrīta pacientiem. Lai gan efektīva, tas, iespējams, ierobežo tā toksiskuma.
Nopirkt artrīta sāpes atvieglojums Papildinājums

Uzturs un ķermeņa ietekme uz artrīts

Eksperti saka, ka ēšanas sabalansēts uzturs ir ļoti svarīgi, ja jums ir artrīts. Ne tikai jūs saņemsiet kritisko uzturvielu jums arī var vai nu saglabāt vai ātrāk nonāktu pie veselīgu ķermeņa svara. Ja jums ir liekais svars jums būs pievienojot papildu spiedienu svaru gultņu locītavām. Daudzi pacienti ir konstatēts, ka zaudējot tikai dažas mārciņas ievērojama atšķirība viņu dzīves kvalitāti.

Ārsti un dietologi ir vairāk bieži konsultēt artrīta pacientiem, lai saglabātu salds un/vai taukskābju pārtikai līdz minimumam savietojama sarkanās gaļas, piemēram, krējumu un sieru. Jums jāpārliecinās, jums ir ēšanas daudz augļu un dārzeņu, kā arī veseli graudi. Domāju, ka omega-3 taukskābes svarīgi zināmā mērā atvieglot simptomus artrīta. Kopējā avots Omega-3 taukskābes ir trekno zivju, piemēram, sardīnes, reņģes, foreļu un lašus.

Daudzi no mums mēdz izvietot lielu daļu mūsu plate. Ja porcijas lieluma samazināšana var zaudēt svaru efektīvāk. Pārliecinieties, ka dārzeņi un augļi veido lielu daļu savu daļu.

Nopirkt artrīta sāpes atvieglojums Papildinājums

Dzīvo ar artrītu

Kaut gan artrīts var padarīt grūtāku ikdienas uzdevumus un nogurdinošs, pastāv daudzas metodes un terapiju, kas saskaita kopā, var sniegt jums daudz labāku dzīves kvalitāti, salīdzinājumā ar terapija nav vispār.

Ir svarīgi cilvēkus ar artrītu meklēt medicīnisko veselības un attieksmi. Lai gan nav izārstēt artrīta, tur ir daudz jūs varat darīt, lai samazinātu tās kopējo ietekmi uz ikdienas dzīvi.

Var vēlēties vai vajadzēs turpināt strādāt, un ar labo tehniku un palīdzību no darba terapeits var atrast ne ir pagrūti, jo pirmā doma.

Tur ir daudz varat darīt, lai samazinātu ietekmi uz jūsu artrīts var būt par ģimenes dzīvi un savu bērnu audzināšanas. Persona ar artrītu, būs nepieciešams atcerēties, ka par bērnu atrašanos tur ir daudz svarīgāks par to super aktīvs vecākiem. Ja temps sevi un prioritātes jūs būsiet pārsteigti, cik daudz var sasniegt veiksmīgi. Jābūt atvērtam ar jūsu ģimenes locekļiem par savu artrīta savietojama paskaidrot, kā tas ietekmē jūs tāpēc, ka viņi atzīst, ja iespējams, papildu izpratni un atbalstu.

Nopirkt artrīta sāpes atvieglojums Papildinājums