» » Horlama – Tamamlamak Horlama Hakkında Bilgi

Horlama – Tamamlamak Horlama Hakkında Bilgi

Horlama solunum yapıları ve uyku sırasında nefes alma sırasında tıkalı hava hareketi nedeniyle ortaya çıkan ses titreşim olduğunu. İçinde biraz hal-ebilmek var olmak yumuşak ses, ancak diğer durumlarda gürültülü ve rahatsız edici olabilir. Uyku sırasında horlama, bir işaret ya da ilk uyarı, obstrüktif uyku apnesi (osa) olabilir.

Horlama nedenleri

Genel olarak katılan küçük dil ve yumuşak damak yapılardır. Düzensiz hava akımı tarafından bir geçit tıkanması neden olur ve genellikle aşağıdakilerden biri:

  • Boğaz güçsüzlük, uyku sırasında kapatmak Boğaz neden.
  • Mispositioned çene, sıklıkla kas gerginliği nedeniyle.
  • Yağ ve boğaz çevresinde toplanması.
  • Burun geçit tıkanıklık.
  • Obstrüktif Uyku Apne Sendromu.
  • Dokuları birbirine dokunmadan, titreşimler neden Havayolları en üstündeki.
  • Gevşetici alkol ya da uyuşturucu boğaz kasları rahatlatıcı gibi.
  • Kişinin sırtında uyku, hangi dilin ağız arkasında bırakarak neden olabilir.
En iyi Anti horlama ağızlık denemek için tıklayınız

Horlama etkisi

Horlama Uyku yoksunluğu horlama ve onlardan, iyi olarak gündüz uyuşukluk, sinirlilik, odak ve azalmış libido eksikliği neden olduğu bilinmektedir. Ayrıca olanlar için önemli sosyal ve psikolojik zarar neden olabilir sürülmüştür. Birden fazla çalışmalar ortaya koyuyor ve kalp krizi riski yüksek sesle horlama arasında pozitif bir korelasyon (yaklaşık + %34 şans) ve kontur (yaklaşık %67 şans).

Horlama horlama çoğu zaman küçük bir ızdırap kabul rağmen yaşam tarzının şiddetli bozukluk bazen muzdarip olabilir. Horlama ameliyatla düzeltildikten sonra konular arasında deneme tarafından Armstrong vd. Medeni İlişkiler istatistiksel olarak önemli bir iyileşme keşfetti. Bu kanıt safra ve ark., Cartwright ve Knight ve Fitzpatrick ve ark tarafından doğrulandı.

Yeni çalışmalar ilişkilendirmek yüksek sesle “ horlama ” Karotid arter ateroskleroz, beyin hasarı ve inme riski gelişimi ile. Araştırmacılar, yüksek sesle horlama türbülans Karotid arter kan akışında yakın havayolu için oluşturduğu öngörmekteyiz. Genel olarak, artan türbülans kan hücreleri rahatsız ve Ateroskleroz nedeni olarak evvelce karıştığı.

ABD çalışmada yaklaşık her 15 Amerikalılar birinde Uyku apnesinin en az bir orta derece tarafından etkilendiğini tahmin ediyor.

En iyi Anti horlama ağızlık denemek için tıklayınız

Horlama sıklığı

Horlama istatistikleri çelişkili çoğu kez, ama Yetişkin en az % 30 ve bazı demografik insanlar belki kadar % 50'si horlama. Bir anket 5,713 İtalyan sakinleri mutat %24 erkeklerin ve kadınların % 13.8 horlama tespit, yükselen erkeklerin % 60 ve % 40'kadınlar için 60-65 yaş arası; Bu yaş arttıkça horlama için artan bir duyarlılık göstermektedir.

Horlama Tanı

"Horlama gürültü yanı sıra", uyku apnesi gibi daha karmaşık koşullar horlama belirti ile tutarlı olabilir. Uyku çalışması bu tür sorunları tanımlayabilirsiniz. Hastalar da onların uyku zorluklar şiddetine göre böyle bir sorun olasılığını belirlemek için kendi durumlarını değerlendirebilirsiniz.

En iyi Anti horlama ağızlık denemek için tıklayınız

Horlama tedavileri

Hemen hemen tüm tedaviler horlama için tıkanıklık solunum pasajda temizleyerek etrafında döner. Horlama (boğaz basarak gelen yağ durdurmak için) kilo vermek, sigarayı bırakmak için tavsiye nedeni budur (sigara zayıflatır ve boğaz takunya) ve uyku onların tarafında (dil boğaz engellemesini önlemek için). Başka tedavi seçenekleri de burun spreyleri gibi over-the-counter AIDS kadar mevcuttur, burun şeritler ya da klipler, spreyler ve "anti-snore" giyim ve yastıklar, didgeridoo oynama gibi olağandışı etkinlikleri için yağlama burun. Ancak, horlama tanınmış bir sağlık sorunu ve horlama insanlar her zaman profesyonel tıbbi belirtiler maske ama temel koşulu tedavisi olmayan teknikler güvenerek önce danışmalısınızdır.

En iyi Anti horlama ağızlık denemek için tıklayınız

Horlama diş aletleri

Alt çene biraz ilerlemek ve böylece ileri dil çekmek, mandibular ilerleme Atel denir özellikle-den yapılmış diş tedavi horlama için ortak bir mod cihazlarıdır. Genellikle, uyku apnesi diş hekimliği konusunda uzmanlaşmış bir diş hekimine danışılmalıdır. Bu tür aletleri, horlama ve uyku apne apne orta hafif olduğu durumlarda azaltmada etkili olduğu kanıtlanmıştır. Mandibular ilerleme Atel genellikle cpap makine daha iyi tolere edilir. Mümkün ama nadir yan etkileri dişler, Temporomandibuler eklem bozukluğu, aşırı salya ve diş eti tahrişine aşamalı hareketi içerir.

Over-the-Counter mandibular ilerleme Atel doğru takılmış yaklaşık aynı yararı sağlar. Bunlar genellikle eva polimer yapılır ve en benzer görünüm spor için giyilen koruyucu ağız koruyucuları olarak. Doğru çene pozisyonu ayarlamada zorluk profesyonelce donatılmış cihazlara kıyasla daha ucuz cihazların bir dezavantajı. Tedavi edici etkisi altında Gelişmiş çene üreten iken over-advanced çene çene eklem ağrıları içinde sonuçlanır. Çene ilerleme kolayca artırılması veya uydurma sonra azaltılması profesyonelce donanımlı cihazlar genellikle bir ayar mekanizması dahil. Çoğu ayarlamak için “ kendiniz ” onları Isıtınız ve onları tekrar istenen yeni konumda kalıp gerekli aletleri. Alternatif olarak, düşük maliyetli göz önüne alındığında, yeni bir kıymık kullanılır.

Daha önce ABD, mandibular ilerleme Atel sınıf 2 tıbbi cihazlar olarak kabul edildi ve yasal reçetesiz satılan olabilir değil. Amerikalılar ancak bu cihazlar Amerika Birleşik Devletleri dışında satın alma ve kişisel kullanım için bunları almak için izin. Avustralya, Üretici onayı terapötik ürünler Yönetim (tga) dan doktor katılımı olmadan normal perakende satış kanalları üzerinden satılacak cihazlar izin elde edebilirsiniz.

Sürekli pozitif havayolu basıncı (cpap) makine genellikle uyku apnesi kontrol etmek için kullanılır ve horlama ile ilişkili. Hava yolu açık tutmak için bir cihaz hava burun, ağız ya da her takılan bir maske için esnek bir hortum aracılığıyla kontrollü bir akış pompaları.

En iyi Anti horlama ağızlık denemek için tıklayınız

Horlama cerrahisi

Ameliyat da sosyal horlama düzeltme yöntemi olarak kullanılabilir. Uvulopalatopharyngoplasty gibi bazı prosedürler dokuların arkasında küçük dil ve yutak gibi Boğaz'ı kaldırarak havayolu genişletmek girişiminde bulunuldu. Bu ameliyatlar ancak oldukça invaziv ve risklerin olumsuz yan etkileri vardır. Yeterli skar dokusu içinde havayolu velopharynx içinde bir ülkenin hava sahanlığı azalan ameliyat öncesi eskisinden daha dar yapmaya kesiler sonucunda boğaz şeklinde en tehlikeli riskidir. Yara izi bireysel bir özelliği, yani bir cerrahın ne kadar bir kişi skarlasma yatkın tahmin etmek zordur. Bazı hastalar şiddetli uyku apnesi hasar sonucunda geliştirme tarafından faringeal ameliyatı nedeniyle kendi hava yolu bildirdin. Şu anda, Amerikan Tıp Birliği lazerler farinks veya küçük dil işlemleri kullanım kabul etmez.

Radyofrekans ablasyon (rfa) horlama için nispeten yeni bir cerrahi tedavidir. Bu tedavi Radyofrekans enerji ve ısı (77 ° c ila 85 ° c) arasındaki yumuşak doku yumuşak damak ve küçük dil, deri altındaki doku skarlasma neden gibi boğazın arka tarafında uygulanır. Şifa sonra bu tedavi alan sertleşme içinde sonuçlanır. Yordam az bir saat sürer, genellikle ayakta tedavi bazında gerçekleştirilir ve çeşitli tedavi oturumları genellikle gerektirir. Radyofrekans ablasyon sık horlama şiddetini azaltmada etkilidir ama genellikle tamamen horlama ortadan kaldırmaz.

En iyi Anti horlama ağızlık denemek için tıklayınız

Pillar prosedürü

Minimal invaziv tedavi horlama ve obstrüktif uyku apne için ayağı yordamdır. Bu yordam, fda 2004'te belirtilen oldu. Bu yordam, üç-altı + dacron (kalıcı dikişler kullanılan malzeme) sırasında şeritler kullanarak değiştirilmiş şırınga ve lokal anestezik yumuşak damak eklenir. Yordam başlangıçta üç "ayağı" yumuşak damak içine ekleme için onaylanmış olsa da, uygun adaylar ile daha fazla ayağı önemli doz yanıt oldu bulundu. Genellikle 30 dakika sürer, bu poliklinik işlemi sonucunda yumuşak damak muhtemelen ve horlama uyku apnesi örneklerini azaltarak daha sert. Bu yordam adresleri horlama ve uyku apnesi en yaygın nedenlerinden biri — titreşim ya da yumuşak damak (ağız çatı yumuşak kısım) çöküşü. Nazal havayolu ya da genişlemiş dil koşulları gibi uyku apnesi horlama veya katkıda bulunan diğer faktörler ise büyük olasılıkla daha etkili olduğu diğer tedaviler ile Birleşik olarak gerekir.

Horlama hafifletmek için ileri sürülen çeşitli doğal yöntemler vardır. Bunlar bitkisel hap, acupressure cihazlar veya özel akupunktur şeklinde olabilir.

İşte vesilelerle neyin horlama olduğunu yanlış bir uyku pozisyonu sonucudur. İle çok fazla yastık uyku germek ve hava geçişini dar. Bunu önlemek için bir yastık kullanın. Ayrıca, sırtında yatarken horlama neden olabilir. Yani, uyku pozisyonu bir değişiklik bir yardımcı olabilir.

Arasında ‘ doğal ' üst solunum yolu ve anecdotally profesyonel şarkıcı nadiren horlama, ancak bu alanda yeterli çalışma kalır üstlenmiş olması dikkat çeken bir pratisyen hekim kas sesi artırmak için çareler.

En iyi Anti horlama ağızlık denemek için tıklayınız

Ortak olarak başa çıkma

Bir snorer yatakta ortak ortalama olarak, her gece uyku bir saat kaybeder. Bu ortak için uyku eksikliği sağlık etkilerinin yanı sıra, önemli ilişki sorunları neden olabilir. Kulaklıklar, iyi bir uyku horlama biriyle aynı yatak paylaşma insanlar kolaylaştırabilir. Dış etkilidirler ile uyumak için tasarlanmamıştır. Beyaz gürültü jeneratörler dahil diğer alternatifler.

En iyi Anti horlama ağızlık denemek için tıklayınız