» » Hoodia – Bilmeniz Gerekenler

Hoodia – Bilmeniz Gerekenler

Hoodia Gordonii nedir?

Hoodia – Bilmeniz GerekenlerLatince Adı: Hoodia gordonii Diğer isimleri: hoodia, xhooba,! khoba, Ghaap, hoodia kaktüs, Güney Afrikalı çöl kaktüs

Hoodia (hoo-dee-ah telaffuz) öncelikle Güney Afrika, Botsvana, Namibya ve Angola semi-deserts içinde yetişen bir kaktüs benzeri bitkisidir.

Son yıllarda hoodia ağır ağırlık kaybı için pazarlanan ve son derece popüler hale gelmiştir. Her zaman olmuştur ancak diyet hapları, talebi ot ephedra yasağını sonra piyasada özellikle sonraki yeni diyet hapı için olgunlaşmış.

Hoodia'nın popülerlik çoğunu San Bushmen Kalahari çöl hoodia üzerinde binlerce yıl açlık önlemek ve uzun AV gezileri sırasında susuzluk dayanıyordu iddiaları kaynaklanıyor. Onlar kök kestik ve acı Tadım bitki yemek söyleniyor.

Hoodia gordonii yeşil dik kaynaklanıyor kümeleri içinde büyür. Çünkü o benzer bir kaktüs genellikle denir, hoodia aslında bir etli bitki olsa. Yaklaşık beş yıl önce bitkinin hasat ve hoodia gordonii'nın soluk mor çiçekler görünen alır.

Hoodia üzerinde 13 türü vardır. Bugüne kadar tespit sadece aktif p57 adı verilen bir steroid özellikle maddedir. Şu anda, sadece hoodia gordonii p57 içerir düşünülmektedir.

Hoodia Gordonii denemek için burayı tıklatın

Hoodia Gordonii tarihi nedir?

1937 Yılında San Bushmen okuyan Hollandalı antropolog iştah bastırmak için hoodia gordonii kullanılan kaydetti. 1963'te bilim Konseyi Bilimsel ve endüstriyel araştırma (CSIR), Güney Afrika'nın Ulusal Laboratuvarı, hoodia başladı. Hoodia gordonii verildi sonra bu laboratuar hayvanları kayıp ağırlık iddia etti.

Phytopharm, adlı bir İngiliz şirketiyle çalışan Güney Afrikalı bilim adamları izole ne onlar bir etkin madde hoodia gordonii, p57 adlı bir steroid özellikle de sanılıyor. 1995 Yılında patent alındıktan sonra onlar p57 Phytopharm için lisanslıdır. Phytopharm hoodia araştırma daha--dan 20 milyon dolar harcadı.

Sonunda ilaç devi Pfizer, hoodia hakkında öğrendim ve hoodia ilaç geliştirme ilgilendiğini. 1998 Yılında Phytopharm p57 Pfizer için 21 milyon dolar için geliştirmek için hak sub-licensed. Pfizer Phytopharm, Unilever ile çalışma şimdi hoodia haklarını geri döndü.

Çok fazla hype hakkında hoodia hoodia denemek için Afrika'nın 60 dakika muhabiri Leslie Stahl ve mürettebat gitti sonra başladı. Onlar onlarla çöl gitmek ve bazı hoodia izlemek için yerel bir Bushman kiraladı. Stahl, doku cucumbery ama kötü olarak açıklayan yedim. O o arzu yemek veya içmek tüm gün kayıp bildirildi. O herhangi bir anında gibi yan etkiler, hazımsızlık ya da Kalp çarpıntısı deneyimim olmadı dedi.

Hoodia Gordonii denemek için burayı tıklatın

Hoodia Gordonii bulundu nerede?

Hoodia gordonii formunda kapsül, toz, sıvı ya da çay sağlık gıda mağazalarında ve Internet üzerinden satılmaktadır. Hoodia de popüler diyet hapı UniqueHoodiabulundu.

Hoodia Gordonii çalışır?

Hoodia – Bilmeniz GerekenlerOnun popülerlik rağmen hiçbir Yayınlanan randomize kontrollü çalışmaların hoodia güvenli veya etkili hap formunda göstermek insanlarda vardır.Beyin araştırma Eylül 2004 sayısında yayınlanan bir çalışma, p57 enjeksiyonları içine iri fare beyinlerinin iştah merkezini atp, açlık etkileyebilecek bir enerji molekülü değişen düzeyleri sonuçlandı bulundu. Hayvanlar da P57 enjeksiyonları almak plasebo enjeksiyon alınan fareler daha az yedik. Ancak, bu bir hayvan eğitim ve iğneleri beyinde farklı sözlü tüketimi, sözlü göstermek için kullanılamaz bu yüzden hoodia insanlarda iştah bastırmak.

Üretici Phytopharm hoodia tüketimi azaltılmış gıda alımı, plasebo grubuna göre günde yaklaşık 1000 kalori bulunan 18 insan gönüllüler içeren bir klinik değinir. Her ne kadar ilgi çekici değildi Yayınlandı veya çalışması eğitim kalitesinin değerlendirildiği bu yüzden akran gözden geçirme sürecine tabi.

UniqueHoodia satın almak denemek için burayı tıklatın

Hoodia yan etkileri nelerdir?

Sen-meli var olmak farkında Hoodia olası bazı yan etkileri vardır.

Saf Hoodia olup olmadığını nasıl anlarım?

Sahte hoodia ürünleri yaygın raporlar vardır. Mike Adams haber hedefinin, hoodia ürünleri % 80'i kontamine ya da sahte tahmin ediyor. Hoodia ürün saf hoodia ve aktif madde içeren bağımsız bir laboratuar tarafından test edilmiştir sürece bilmek mümkün değil.

Hoodia alıcının kılavuzları, hoodia değerlendirmesi ve hoodia karşılaştırmalar, internette baktıktan sonra benim tavsiye çok temkinli olduğunu. Bu sitelerin çoğu hoodia satan şirketler tarafından gizlice oluşturduk. Onlar daha etkili olduğunu gösteren hiçbir yayımlanmış Raporlar olsa bile neden hoodia diğer ürünlerinde düşük kaliteli, açıklamak.

UniqueHoodia satın almak denemek için burayı tıklatın