» » Goji Meyveleri: Sağlık Faydaları Ve Yan Etkileri

Goji Meyveleri: Sağlık Faydaları Ve Yan Etkileri

Goji Meyveleri: Sağlık Faydaları Ve Yan EtkileriEğer goji meyveleri ve goji suyu sağlık yararları hakkında merak edilmiştir? Bazı goji meyveleri gençlik sonraki Çeşme olduğunu iddia ediyor. Ama ne goji berry olduğunu ve bu gerçekten kronik hastalık engelleyebilir? Ve kurutulmuş goji meyveleri yan etkileri var mı? Senin soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

Goji Berry nedir?

Goji berry aynı zamanda wolfberry denir. Çin'e özgü bir çalı gelir bir parlak turuncu-kırmızı dut öyle. Asya, daha uzun yaşam umuduyla nesildir goji meyveleri yedim.

Zamanla, insan goji meyveleri şeker hastalığı, yüksek tansiyon, ateş ve yaşa bağlı göz problemleri gibi birçok yaygın sağlık sorunları tedavi etmek için kullandık. Goji meyveleri ham, pişmiş veya (gibi kuru üzüm) Kuru yemiş ve Bitkisel Çaylar, meyve suları, şaraplar ve ilaçlar kullanılır.

Goji Berry resmi web sitesinden satın almak için buraya tıklayın

Goji çilek faydaları

Araştırma gösteriyor yeme çilek ki — yaban mersini, acai çilek, kızılcık, çilek ve kiraz gibi — bazı kesin sağlık yararları sağlar. Çilek goji berry gibi güçlü antioksidanlar doludur ve yardımcı olabilecek diğer bileşikleri kanser ve kalp hastalığı gibi diğer hastalıkları önlemek. Antioksidanlar da daha düşük kolesterol ve bağışıklık sistemini artırmak.

Yeme besinler antioksidanlar yüksek yaşlanma sürecini de yavaşlatabilir. Bu hücreler ve zarar DNA zarar serbest radikallerin zarar en aza indirerek yok. Bir hücrenin DNA değiştiğinde, hücre anormal derecede büyür. Antioksidanlar serbest radikallerin yıkıcı gücünü alabilir. Böylece, antioksidanlar bazı ciddi hastalıkları riskini azaltmaya yardımcı olur.

Goji meyveleri de bileşikleri anti-aging faydalar olan A vitamini zengin vardır. Bu özel bileşikler bağışıklık fonksiyonunu artırmak, vizyon korunmasına yardımcı ve kalp hastalığı önlemeye yardımcı.

Bazı araştırma goji berry özler beyin sağlığı artırmak ve Alzheimer gibi hastalıkların yaşla ilgili karşı koruma öneriyor.

Diğer çalışmalar goji meyve suyu kullanarak yararları zihinsel iyilik ve sakinlik, atletik performans, mutluluk, uyku ve sağlıklı duygusu kalitesi kurar. Kesin sonuçlar alınabilir önce tekrarlanması gerekiyor ön çalışmalar bunlar.

Goji çilek antioksidanların zengin bir kaynak ise — ve erken araştırma gösteren bir potansiyel olarak güçlü sağlık yardımı — nasıl onlar diğer meyveleri karşı yığını hala belirsiz. Araştırmacılar Ayrıca goji berry takviyeleri sağlık yararlarını fiili meyveleri olarak yüklü olup olmadığını bilmiyorum.

Goji Berry resmi web sitesinden satın almak için buraya tıklayın

Goji meyveleri yan etkileri

Goji meyveleri ile bazı olası ot-ilaç etkileşimleri olabilir. Warfarin (bir kan ince) alırsak, goji meyveleri kaçınmak isteyebilirsiniz. Goji meyveleri de diyabet ve tansiyon ilaçları ile etkileşime girebilir.

Ayrıca, polen alerjisi varsa, bu meyve kalmak isteyebilirsiniz. Ancak, kaçmadan yenen goji meyveleri güvenli gibi görünür. Eğer herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza danışın.

Goji Meyveleri: Sağlık Faydaları Ve Yan Etkileri

Goji Berry resmi web sitesinden satın almak için buraya tıklayın

Goji Berry önemi

Goji meyveleri Çin Medicare içinde antik çağlardan kullanılır. Goji berry temelde dikenli & odunsu bitkinin (funda) parlak orange–red meyve anlamına gelir.

Goji berry Lycium babarum Çince adıdır. Bu temelde wolfberry İngilizce olarak bilinir. Bu onlar güneybatı Asya & Güneydoğu Avrupa, ama şimdi o tüm eyaletlerde yetiştirilen bölgelerde kaynaklandığı kabul edilir Çin en büyük üreticisi olduğunu. Goji meyveleri son zamanlarda Batı bölgelerde sunulan ve dışarı çok faydalı olmak için geliyor.

Goji meyveleri bir çok besin açısından zengin meyve olarak eski zamandan beri kabul edilir ve binlerce yıllık tarihinden beri kullanılmaktadır. Steroller, zeaksantin, polisakkaritler & antioksidanlar gibi C vitamini, beta karoten, likopen ve lutein, demir, çinko, selenyum, kalsiyum & potasyum gibi mineraller büyük miktarda yanı sıra gibi fitokimyasallar varlığı nedeniyle efsanevi benefivial özelliklerini Goji berry verir.

Goji Meyveleri: Sağlık Faydaları Ve Yan Etkileri

Goji Berry resmi web sitesinden satın almak için buraya tıklayın
Goji berry temelde bağışıklık, uzun ömürlü, karaciğer koruma, görme iyileştirilmesi, vb artırılması yardımcı besinler mevcut. Bu çilek şimdi popüler sağlık gıda dünya Doğu & westerns bölgelerinde biri haline gelmektedir. Bu bir anti-aging ilaç olarak orada yaklaşan ün kaynaklanmaktadır. Goji meyveleri büyük miktarda C vitamini, A vitamini & tüm gıdalar antioksidanlar içerir.

Bu temelde ne zaman (kurutulmuş) bir üzüm için benzeyen bir Kızıl dut gibi görünür. Bir kızılcık & bir üzüm farklı olmayan hafif bir tatlı lezzet tadı. Bu tür doğada chewy. Çilek çok hassas olduğundan, onlar üzerine paspas ağaçlardan koparıp yerine yerden bozulmaları engellemek için aldı. Onlar daha sonra yavaş yavaş gölgede kurutma için tutulur.

Goji berry bir gıda bir çay demlendi veya çiğ yenebilir. Bu üzüm daha az tatlı & kurudur. Ticari olarak, temelde Kuru toz veya meyve suyu şeklinde kullanılabilir; o da kuru meyve şeklinde mevcuttur. Bu da bir madde çorba Çin'de kullanılır. Çin'de, yaprak ve genç sürgünleri yapraklı sebze olarak yenir.

Aslında Goji berry de Çin şarap üretmek için kullanılır. Bir Goji meyve suyu Goji berry tadını çıkarmak için en iyi, en kolay ve sağlıklı yollardan biridir. Suyu Goji berry, çok yararlı ve gerekli. Böylece insan vücudunun her parası ve besin bunun dışında ayıklayabilir günde yaklaşık 1 4 kez tedavi edici bir doz doktor tarafından önerilir. Çilek son zamanlarda ABD ve Avrupa gibi devletlerde başlatılan, onlar hala bir yolda bu şaşırtıcı meyve yararlı özellikleri keşfetme şunlardır.

Birçok bilimsel deneyler & çalışmalar sağlık yararları & Goji berry kullanımı hakkında bilmek için yapılmıştır ve zaman içinde çok sayıda çalışmalar yürütülmektedir. Biz Tibet dağlardan kaynaklanan bu şaşırtıcı küçük meyveler hakkında daha fazla bilgi için bekleniyor.

Goji Berry resmi web sitesinden satın almak için buraya tıklayın