» » Erkeklerde Saç Dökülmesi Için Doğal Tedavi

Erkeklerde Saç Dökülmesi Için Doğal Tedavi

Erkeklerde kellik ve saç kaybı nedenleri

Kellik, ya da saç dökülmesi, toplam veya kısmi saç kaybıdır. Genellikle erkek hormonu testosteron etkisi bağlıdır çünkü bu Dişiler daha erkeklerde daha sık ortaya çıkar bir kalıtsal durumdur. Kellik erkeklerde saç kaybının en yaygın örneğidir.

Ani ve geçici saç dökülmesi bazen stres, grip, zatürre veya tifo oluşur. Geçici kellik de maruz kalma nükleer radyasyon, röntgen, anti-kanser ilaçlar ya da şiddetli bir beslenme eksikliği sonucu olabilir.

Erkeklerde saç dökülmesi için doğal tedaviler denemek için burayı tıklatın

Erkeklerde saç dökülmesi için doğal tedaviler

Erkeklerde Saç Dökülmesi Için Doğal TedaviBitkisel ve Homeopatik tedavi uyarmak ve saç büyümesini teşvik yanı sıra iyi kan dolaşımı, hormonal denge ve doğru tiroid çalışmasını destekler.

Homeopatik – bir bir homeopath Aurum metallicum/saç kaybını ve ayrıca baş ağrısı muzdarip veya kaynar derisinde bir birey için reçete olabilir. Fosforik asit genellikle saç dökülmesi için önerilen aşağıdaki keder ve bitkinlik. Selenyum ağrılı bir kafa derisi saç kaybı ile kombine ile bireyin yardımcı olduğu söyleniyor. Doğru teşhis ve tedavi planı almak için nitelikli bir homeopath ziyaret edin.

Bitkisel – bir herbalist biberiye çayı ya da ısırgan çayı günlük alımı önerebilir. Equisetum arvense (alan at kuyruğu), Avena sativa (yulaf) ve Ekinezya etkili saç kaybı ile mücadele ve saç köklerinin Besleyici. İlk önce bu tedaviler üzerinde karar verirken bir herbalist ziyaret edin.

Aromaterapi – bir kafa derisi masaj uçucu yağlar ile Çemen, zencefil, selvi, lavanta ve biberiye ile saç dökülmesine yardımcı olmak için önerilen gibi. 2 Damla esansiyel yağı 15 ml (1 yemek kaşığı) jojoba gibi taşıyıcı yağ karışımı.

Vitaminler ve mineraller – Vitamin B kompleks, E vitamini, kalsiyum, magnezyum, Kolin ve inositol olan saç basık veya düşmesini erkekler tarafından düzenli olarak alınmalıdır.

Alkol ve şeker üzerinde aşağı kesim ve diyet beslenme açısından eksik abur cubur ortadan saç dökülmesi düşürebilir. Saç dökülmesi ya da inceltme saç önlemek amacıyla iyi yağ, protein, tam tahıllar ve organik olarak yetiştirilen meyve ve sebzelerin bol içeren doğal, sağlıklı beslenme için sopa.

Erkeklerde saç dökülmesi için doğal tedaviler denemek için burayı tıklatın