» » Co To Jest Zapalenie Stawów – Co Powoduje Zapalenie Stawów

Co To Jest Zapalenie Stawów – Co Powoduje Zapalenie Stawów

Program word zapalenie stawów pochodzi z "wspólnego" znaczenia greckiego arthron i łacińskiego jest znaczenie "zapalenie". Mnogiej zapalenie stawów jest arthritides. Zapalenie stawów wpływa na system układu mięśniowo-szkieletowego, w szczególności stawach. Jest główną przyczyną niepełnosprawności wśród ludzi ponad pięćdziesiąt pięć lat życia w krajach uprzemysłowionych.

Zapalenie stawów nie jest jednolitego choroba – termin, który obejmuje ponad 100 warunki medyczne. Choroba zwyrodnieniowa stawów (OA) jest najbardziej powszechną formą zapalenie stawów i ogólnie wpływa na starszych pacjentów. Niektóre postacie zapaleń stawów mogą mieć wpływ na ludzi w bardzo młodym wieku.

Co powoduje zapalenie stawów?

Aby lepiej zrozumieć, co się dzieje, gdy osoba cierpi na jakąś formę zapalenie stawów, Przyjrzyjmy jak działa wspólny.

Wspólny jest zasadniczo, gdzie jedna kość porusza się na następną kość. Ligaments razem posiadają dwie kości. Ligaments są jak elastycznej taśmy, podczas gdy oni na bieżąco kości w miejscu Twojego mięśni relaks lub umowy do wspólnego ruchu.

Chrząstki obejmuje powierzchni kości przestanie dwie kości z pocierania bezpośrednio przed sobą. Pokrycie chrząstki umożliwia wspólne sprawnie i dzisiejszych działania.

Kapsułka otacza wspólnego. Miejsce w obrębie wspólnego – wspólnego JAMA – ma płyn błony maziowej. Maź stawowa zasila wspólnego i chrząstki. Płyn błony maziowej jest produkowany przez synovium (maziowa), które linie wspólnego JAMA.

Jeśli masz zapalenie stawów wystąpią problemy z joint(s). What goes niewłaściwy zależy od typu zapalenie stawów masz. Może to być że chrząstki ma na sobie away, brak płynu, Autoagresja komórek (your body atakowanie sam), infekcji lub kombinacją wiele czynników.

Kup zapalenie stawów Pain Zwolnienie dodatku

Rodzaje zapalenie stawów

Istnieje ponad 100 typów zapalenie stawów. Oto opis niektóre najczęściej spotykane, wraz z przyczyn:

 • Choroba zwyrodnieniowa stawów – chrząstki traci jego elastyczność. Jeśli chrząstki jest sztywnej staje się on uszkodzony łatwiej. Chrząstki, która działa jak amortyzator, będzie stopniowo zużyć w niektórych dziedzinach. Jak chrząstki ulegnie uszkodzeniu ścięgna i ligaments stają się rozciągnięty, co powoduje ból. Ostatecznie kości mogą rub względem siebie powoduje bardzo silny ból.
 • Reumatoidalne zapalenie stawów – to jest formą nieswoiste zapalenie stawów. Maziowa (synovium) jest zaatakował, wynikające w spęcznianie i ból. Jeśli po lewej stronie nieprzetworzone zapalenie stawów może prowadzić do deformacja. Reumatoidalne zapalenie stawów jest znacznie częściej u kobiet niż mężczyzn i ogólnie uderza po pacjenta jest w wieku pomiędzy 40 a 60. Jednak dzieci i wiele osób starszych mogą również dotyczyć.
 • Zakaźne zapalenie stawów (septic arthritic) – zakażenie w płyn błony maziowej i tkanek o wspólnym. Zazwyczaj jest powodowane przez bakterie, ale może być również spowodowane przez grzyby lub wirusy. Bakterie, grzyby lub wirusy mogą rozprzestrzeniają się za pośrednictwem krwiobieg z zakażonych tkanek ulicach i infekować wspólny. Najbardziej wrażliwych osób są tych, którzy już posiadają formy zapalenie stawów i rozwijać zakażenie, który podróżuje w krwiobieg.
 • Juvenile reumatoidalne zapalenie stawów (JRA) – oznacza zapalenie stawów, który wpływa na osobę w wieku lat 16 lub mniej. JRA może być różne formy artretyzmu; zasadniczo oznacza, że dziecko ma go. Istnieją trzy podstawowe typy kwerend: 1. Pauciarticular JRA, wspólne i mildest. Dziecko się doświadczeniami bólu w złącza do 4. 2. Polyarticular JRA wpływa na więcej stawów i jest bardziej surowe. As time goes by powoduje coraz poważniejsze. 3. JRA systemowych jest najmniej wspólne. Ból jest gromadzona w wiele stawów. Może rozprzestrzeniać się na organy. Może to być najbardziej poważne JRA.
Kup zapalenie stawów Pain Zwolnienie dodatku

Co to są oznaki i objawy zapalenie stawów?

Objawy zapalenie stawów zależą od typu zapaleń stawów, na przykład:

 • Choroba zwyrodnieniowa stawów – objawy rozwijać powoli i coraz poważniejsze as time goes by. Wspólny, jest ból, podczas lub po użyciu lub po okresie bezczynności. Będzie istnieć kruchość, gdy ciśnienie jest stosowana do wspólnego. Wspólny będzie sztywne, szczególnie po pierwsze w rano. Pacjent może znaleźć trudniejsze do korzystania wspólnego – traci elastyczność. Niektórych pacjentów wystąpić sensacją dyfrakcyjna przy używają wspólnego. Zbite grudki lub kości spurs może pojawić się wokół stawu. W niektórych przypadkach wspólnego może spęcznienia. Najpopularniejsze złącza dotknięte są w biodra, dłoni, kolan i grzbietu.
 • Reumatoidalne zapalenie stawów- pacjenta często stwierdza, że te same złącza w każdej strony ciała są ulubieńca powiększenie, wywołana podrażnieniem i sztywne. Palców, broni, nogi i nadgarstków najczęściej dotyczą. Symptomy są zazwyczaj najgorszy na waking up in the morning i sztywności może trwać przez 30 minut w tej chwili. Wspólny jest przetargowej przy dotknięciu. Ręce może być czerwone i puffy. Może być rheumatoid subependymalne (uderzeniami tkanki pod skórą broni pacjenta). Wielu pacjentów z reumatoidalne zapalenie stawów feel zmęczony większość czasu. Utrata wagi jest wspólne.Mniejsze stawach są zazwyczaj zauważalny wpłynął na najpierw. Eksperci powiedzieć, że pacjenci z reumatoidalne zapalenie stawów mają problemy z kilku stawów w tym samym czasie. Jak zapalenie stawów obserwować stron widzących z mniejszych stawach w ręce, nadgarstków, kostek i stóp kolanka, kolan, biodra, szyi, łopatki i szczęki.
 • Zakaźne zapalenie stawów- pacjenta ma pomoru, zapalenie stawów i spęcznianie. Będzie on feel kruchość i/lub ostrych ból. Często te symptomy są połączone z urazu lub innej choroby. Najczęściej dotkniętych obszarów są kolana, łopatki, elbow, nadgarstek i palca. W większości przypadków dotyczy to tylko jeden wspólny.
 • Juvenile reumatoidalne zapalenie stawów – pacjenta jest elementem podrzędnym. On będzie występować sporadyczne krwotocznych, które mają tendencję do szczytu wieczorem i następnie nagle zniknąć. Jego apetycie będzie ubogich i będą tracić wagi. Może istnieć pokrzywki która rozmazuje na jego ramiona i nogi. Niedokrwistość jest również wspólne. Dziecko może limp lub mieć obolały nadgarstków, palec lub kolana. Wspólną mogą nagle spęcznienia i pobyt większe niż zazwyczaj. Dziecko może wystąpić sztywnej szyi, biodra lub innych wspólnych.
Kup zapalenie stawów Pain Zwolnienie dodatku

Zapalenie stawów wpływu me?

Zapalenie stawów wpływa na ludzi na wiele różnych sposobów. Jak długo zależy od pacjenta i jak poważnie jest zależy od typu zapalenie stawów. Zapalenie stawów chorzy znajdzie, istnieją dobre i bad dni. Większość pacjentów z zapalenie stawów postąpi dyskomfort, bólu, sztywność i/lub zmęczenia.

Może również uznasz denerwować, że już masz możliwość zaciskają rzeczy tak dobrze lub uzyskać like you używane do. Należy pamiętać, że to jeśli zapalenie stawów to nie znaczy, że musieli zrezygnować o aktywny styl życia. Z pewnymi zmianami drogę życia ma powodów dlaczego nie można kontynuować, aktywnie.

Fizjoterapia i terapii zajęciowej dla zapalenie stawów

Fizjoterapia i terapii zajęciowej pomóc zachować wspólnego mobilności i zakres ruchów. Ile terapii potrzebujesz, i jaki rodzaj terapii zależy od wielu czynników, takich jak wskaźnik ważności i rodzaj zapalenie stawów, który posiadasz, Twój wiek i ogólny stan zdrowia. To jest podejmowana przez użytkownika ze swoim lekarzem i fizyczne lub terapeuta zajęciowy.

Ludzie z zapalenie stawów będzie często należy unikać przenoszenia dotkniętych wspólnego ze względu na ból. Terapeuta fizycznych może pomóc pacjentów opracowanie wspólnego sztywność bez uszkodzenia go. Aby wykonywać codzienne czynności terapeuta fizyczne pomoże Ci osiągnąć dobre zakres ruchów. Może to obejmować budowanie wytrzymałości w mięśni, które otaczają dotkniętych wspólnego – mięśni silniejsze pomoc w stabilizacji obniżony poziom wspólnego. Można będzie również nauczać najlepszym sposobem przenoszenia z jednego stanowiska do innego, jak również uczenia się, jak używać takiej pomocy długodystansowy jako kulami, trzciny cukrowej lub walker, jeśli będzie on potrzebny.

Terapii zajęciowej can teach you how do zredukowania obciążenia sieci stawów, jak przejść o dzienne działalności. Terapeuta zajęciowy może pomóc zmodyfikować Twojego domu i pracy, tak aby tymi ruchami nie pogłębić swoje zapalenie stawów. Szyna do unieruchomienia może być konieczne dla rąk lub nadgarstków, a także pomocy w odniesieniu do opatrunku, housekeeping, pracy działalności, jazdy i mycia/kąpieliskach samodzielnie.

Terapeuta zawodowych i/lub fizycznych można wprowadzać ogromne różnice do Twojego życia, jeśli cierpią zapalenie stawów. On/ona pomoże Ci Dowiedz się więcej o Twoje zapalenie stawów, opracować plan dietetycznych, jeśli jesteś nadwagę i w rezultacie overstressing stawy, pomaga podejmować lepsze decyzje o jakie buty kupić jeśli dotyczy tej części ciała. Omówiono sposób i czas odpoczynku – odpoczynku ma zasadnicze znaczenie dla leczenia zapalenie i ból, szczególnie kiedy wpływają na wiele stawów i feel zmęczony. Odpoczynku poszczególnych połączeń jest bardzo pomocne zbyt – Łubki niestandardowe można dokonać odpoczywać i obsługuje dotkniętych stawów.

Ból lokalnych można zwolnić z lodem lub ogrzewanie wkładki. Badanie ultrasonograficzne i hot pakiety dostarczają głębokie ciepła, które zwalnia zlokalizowane bólu i zwalnia mięśni Kurcz wokół stawu dotkniętych. Może się okazać, że ciepłe wanną lub prysznicem on znacznie ułatwia wykonywanie potem.

Twój terapeuta najprawdopodobniej będzie opracowania programu wykonywania dla Ciebie. Wykonywania jest kluczową część terapii skuteczne zapalenie stawów.

Kup zapalenie stawów Pain Zwolnienie dodatku

Leków dla zapalenie stawów

 • NLPZ (Niesterydowe leki przeciwzapalne) są najczęściej wyznaczonym narkotyków dla pacjentów zapalenie stawów. Mogą one być recepty lub instrumentach (OTC). W małych dawek NLPZ pomocy szerokiego spektrum dolegliwości, z bólów głowy mięśni aches, pomoru i niewielkie ból. Dawki wyższe – recepty dawki – NLPZ również zmniejszyć zapalenie stawów. Istnieją trzy główne rodzaje NLPZ i wszystkie działają przez blokowania prostaglandins – hormon podobnych substancji tego wyzwalacza ból, zapalenie, skurczami mięśni i pomoru:
 • Tradycyjne NLPZ- są to największy podzbiór NLPZ. Tak jak w przypadku większości narkotyków, sobą ryzyko skutków ubocznych, takich jak żołądka, przewodu pokarmowego i zatroskany wykrwawienie. Ryzyka skutków ubocznych jest znacznie wyższa, jeśli pacjenta jest ponad 60. Pacjenta powinny podjąć tego rodzaju narkotyków przy wysokich dawkach pod nadzorem lekarza.
 • Inhibitory COX-2- one także zmniejszyć bólu i stan zapalny. Jednakże są one przeznaczone do mają mniej żołądka i żołądkowo efekty uboczne. W 22004/2005 Vioxx i Bextra zostały wzięte z rynku po niektórych poważnych badań wykazało Vioxx przewożonych wzrosły ryzyko sercowo-naczyniowe, podczas gdy Bextra wyzwolone reakcje skórne poważne. Niektóre inne inhibitory COX-2 są również badanych dla efektów ubocznych. FDA zadawane twórców NLPZ podświetl ostrzeżenia na etykietach w czarne pudełko.
 • Salicylany – zawiera kwas acetylosalicylowy, która nadal jest preferowany leki wielu lekarzy i pacjentów. Pacjentów muszą się konsultować ich lekarza, jeśli planują podjąć aspirynę więcej niż tylko okazjonalnie. Niesie długim okresie wysokiego dawkowania użycie aspirynę ze sobą znaczące ryzyko poważnych niepożądanych skutków ubocznych, takich jak problemy z nerek i krwawienie. Dla skutecznej kontroli zapalenie stawów bólu i stan zapalny częste dużych dawek są potrzebne. Salicylan nonacetylated jest przeznaczony specjalnie do mają mniej efektów ubocznych niż aspirynę. Niektórzy lekarzy mogą nakazać salicylan nonacetylated, jeżeli uważają, że kwas acetylosalicylowy jest zbyt ryzykowne dla danego pacjenta. Jednakże nonacetylated salicylan nie chemicznej aspirynę ma, które zabezpiecza przed choroby sercowo-naczyniowe. Niektórzy lekarzy stanowią niskie dawki aspirynę wraz z nonacetylated salicylan dla pacjentów, którzy czują się potrzebują ochrony układu krążenia.
 • Glikokortykoidy są steroidy przeciwzapalne i są bardzo skuteczne zwalczanie zapalenie i może być bardzo pomocne podczas prawidłowego wykorzystania. Pacjent musi rozważyć potencjalnych niepożądanych skutków ubocznych z tego rodzaju narkotyków.
 • Anti-malarials, takich jak hydroxychloroquine i chloroquine są powszechnie stosowane w leczeniu łagodne nieswoiste zapalenie stawów.
 • Minocyklina – antybiotyk, który jest czasami używany jako antybiotyku terapii dla reumatoidalne zapalenie stawów. Jego użycie jest kontrowersyjne.
 • Sulfasalazyna – powszechnie używane dla wielu rodzajów nieswoiste zapalenie stawów. Sulfasalazyna jest pochodną sulla.
 • Metotreksat – działa przez blokowanie metabolizmu szybko podzielenie komórek. Jest powszechnie stosowane w leczeniu poważniejsze rodzaje nieswoiste zapalenie stawów.
 • Azatiopryna – używane dla formularzy dotkliwe nieswoiste artretyzmu. Azatiopryna blokuje także metabolizmu szybko podzielenie komórek.
 • Gout leków – niektórzy lekarzy może stosowania leków gout niektóre formy artretyzmu.
 • Leflunomid – stosowane w leczeniu reumatoidalne zapalenie stawów i Łuszczycowe zapalenie stawów. Blokuje także metabolizmu komórek. Jednakże biologic terapii jest stopniowo przejęcia.
 • Cyklosporyna – immunosuppressant narkotyków – system odpornościowy ułatwia mniej agresywny. Cyklosporyna jest powszechnie używany przez pacjentów wskazania tak, aby ich organy nie odrzucić ich przesadzonych organów. Cyklosporyna jest zwykle używany w połączeniu z metotreksat dla pacjentów zapalenie stawów. Chociaż skuteczne, to może być ograniczony przez jego toksyczności.
Kup zapalenie stawów Pain Zwolnienie dodatku

Wpływ sposobu żywienia i masy ciała na zapalenie stawów

Eksperci powiedzieć, że jedzenie zrównoważonego żywienia jest istotne, gdy masz zapalenie stawów. Nie tylko będzie użytkownik otrzymywał krytycznych składników odżywczych, będzie również być utrzymanie lub szybciej przybywających do zdrowych masy ciała. Jeśli jesteś nadwagę możesz b─Ödzie dodanie dodatkowych ciśnienia na łączniki obciążeniowe. Wielu pacjentów wykazały, że utraty kilka funtów dokonane znaczącej różnicy do jakości ich życia.

Lekarze i Żywieniowcy są więcej często zapoznanie zapalenie stawów pacjentów do przechowywania żywności słodki i/lub tłuszczowych do minimum – takich jak czerwonego mięsa, śmietany i sera. Użytkownik powinien upewnij się, że są dużo owoców i warzyw, jak również całych ziaren jedzenia. Niezbędnych kwasów tłuszczowych omega-3 są uznawane za uwolnienie do pewnego stopnia objawy zapalenie stawów. Wspólne źródło kwasów tłuszczowych Omega-3 jest ryby, takich jak sardynek, śledzia, pstrąg i łososia.

Wielu z nas mają tendencję do umieszczania dużej części na naszej tablicy. Jeśli zmniejszysz rozmiar części mogą być utracone wagi bardziej efektywnie. Upewnij się, że warzyw i owoców uzupełnić duża część sieci porcji.

Kup zapalenie stawów Pain Zwolnienie dodatku

Dotkniętych zapalenie stawów

Chociaż zapalenie stawów mogą utrudnić codziennych zadaniach i wykorzystaniu, istnieje wiele technik i metod leczenia, które dodane do siebie, pozwoli znacznie lepszej jakości życia, porównywane nie terapii wcale.

Jest ważne, że ludzie z zapalenie stawów starać medycznych zdrowia i traktowania. Chociaż istnieje no cure for zapalenie stawów, jest dużo, które można zrobić, aby zminimalizować jego ogólnych skutków na waszym codziennym życiu.

Może chcesz lub mają kontynuować pracę, i z prawej technik i pomocy z terapeuta zajęciowy możesz stwierdzić, że nie jest w wypadku tak, jak po raz pierwszy.

Jest dużo, które można zrobić, aby zminimalizować wpływ, jaki sieci stawów mogą mieć na życia rodzinnego i podnoszenie dzieci. Osoba z zapalenie stawów będzie musi pamiętać, że being there dla dziecka jest znacznie bardziej istotne niż jego super aktywnego nadrzędnej. Jeśli tempo samodzielnie i określanie priorytetów będzie na ile można pomyślnie osiągnąć. Otwarty z członkom rodziny o Twoje zapalenie stawów – wyjaśniają jak dotyczy ona można tak że uznają podczas może wymagać dodatkowych zrozumienia i wsparcie.

Kup zapalenie stawów Pain Zwolnienie dodatku