» » čo Je Artritída – čo Spôsobuje Artritída

čo Je Artritída – čo Spôsobuje Artritída

Slovo artritída pochádza z gréckeho arthron zmysle "spoločný" a Latin je zmysle "zápal". Plurál artritída je arthritides. Artritída ovplyvňuje kostrovej sústavy, osobitne kĺby. To je hlavnou príčinou postihnutia medzi ľuďmi vo veku viac ako päťdesiat-päť rokov vo vyspelých krajinách.

Artritída nie je jediného choroba-to je pojem, ktorý zahŕňa nad 100 lekárske podmienky. Osteoartritídy (OA) je najbežnejšou formou artritída a vo všeobecnosti ovplyvňuje starších pacientov. Niektoré formy artritída môžu ovplyvňovať ľudí vo veľmi ranom veku.

Čo spôsobuje artritída?

S cieľom lepšie pochopiť, čo sa deje, keď osoba trpí nejakú formu artritída, dajte nám pozrieť ako spoločný funguje.

V podstate, spoločný je, keď sa presťahuje jeden kostí na iný kostí. Väzy držať dva kosti spolu. Väzy sú ako elastických pásikov, zatiaľ čo ich udržiavať kosti v mieste vaše svaly relaxovať alebo zmluvy spoločný prechod.

Chrupavky pokrýva kostí povrchu zastaviť dvoch kosti z odření priamo proti sebe. Krytie chrupavky umožňuje spoločný pracovať hladko a bezbolestne.

Kapsule obklopuje spoločného. Priestor, v rámci spoločného – spoločného dutiny – má synoviálnej tekutiny. Synoviálnej tekutiny vyživuje spoločného a chrupavky. Synoviálnej tekutiny sa vyrába synovium (synoviálnej membráne), ktoré riadky spoločného dutiny.

Ak máte artritída niečo pokazí s joint(s). Čo pokazí závisí od toho, aký typ artritída, ktoré máte. Je možné, že chrupavky je nosenie preč, nedostatku tekutín, Autoimunitná choroba (vaše telo útočiť sama), infekcie, alebo kombináciou mnohých faktorov.

Kúpiť artritída bolesť oslobodenie Úradnému

Typy artritída

Existuje viac ako 100 typov artritída. Tu je popis spoločné tie, spolu s príčiny:

 • Osteoartritídy – chrupavky stratí svoju elasticitu. Ak chrupavky stiff poškodí ľahšie. Chrupavky, ktoré pôsobí ako pohlcovač nárazov, bude postupne nosiť preč v niektorých oblastiach. Ako chrupavky poškodí stať napne šľachy a väzy, spôsobovať bolesť. Nakoniec kosti môže rub proti sebe spôsobuje veľmi veľkú bolesť.
 • Reumatoidná artritída – to je zápalové forme artritída. Synoviálnej membráne (synovium) je napadnutý, opuch a bolesť. Ak zostanú bez ošetrenia artritída môže viesť k deformity. Reumatoidná artritída je významne častejšie u žien ako mužov a vo všeobecnosti naráža pri pacienta je vo veku od 40 do 60. Avšak, deti a veľa starších ľudí môže byť ovplyvnená.
 • Infekčná artritída (septický zvláštnoupozornosťouvenovanouosteoporózeaartritickýmareumatickýmporuchám) – infekcie v synoviálnej tekutiny a tkanivá spoj. To je zvyčajne spôsobená baktérie, ale môžu byť tiež spôsobené húb alebo vírusy. Baktérie, plesne alebo vírusy môžu šíriť prostredníctvom krvného obehu z infikovaného pletiva blízkosti a infikovať spoločné. Citlivejšie ľudia sú tí, ktorí už majú formu artritída a rozvíjať infekcie, ktorá cestuje v krvnom obehu.
 • Mladistvých Reumatoidná artritída (JRA) – znamená, artritída, ktoré ovplyvňuje osoby vo veku 16 alebo menej. JRA môže byť rôzne formy artritída; to v podstate znamená, že dieťa má. Existujú tri hlavné typy: 1. Pauciarticular JRA, spoločné a nejmírnější. Dieťa skúsenosti bolesť v až 4 kĺbov. 2. Polyarticular JRA ovplyvňuje viac kĺby a je oveľa závažnejšie. Postupom času, má tendenciu zhoršovať. 3. Systémové JRA je najmenšieho spoločného. V mnohých spoje je skúsený bolesť. To sa môže šíriť do orgánov. Môže to byť najzávažnejšie JRA.
Kúpiť artritída bolesť oslobodenie Úradnému

Čo sú znaky a príznaky artritída?

Príznaky artritída závisia na type artritída, napríklad:

 • Osteoartritídy – príznaky pomaly rozvíjať a horšie, postupom času. Je bolesť spoločné, buď počas alebo po použití a po období nečinnosti. Bude existovať citlivosť pri použití tlaku spoločného. Spoločný bude stuhnutý, najmä prvá vec v dopoludňajších hodinách. Pacient môže nájsť ťažšie používať spoločný – stráca svoju flexibilitu. Niektorí pacienti skúsenosti strúhanie pocit, keď použitie spoločného. Ťažké kúskov alebo kostí ostruh objavia okolo kĺbu. V niektorých prípadoch môže napučiavať spoločného. Najbežnejšie postihnutých spoje sú v boky, rúk, kolená a chrbtice.
 • Reumatoidná artritída- pacienta často zistí, isté kĺby v každej strane tela sú bolestivo opuchnuté, zápal a silnej. Najčastejšie sú ovplyvnené prsty, ramená, nohy a zápästia. Príznaky sú zvyčajne najhoršie na prebudení ráno a tuhosť môže trvať 30 minút v tejto dobe. Spoločný je súťaže pri dotyku zapríčinili popálenie. Ruky môže byť červená a nabubřelý. Môže existovať rheumatoid uzliny (hrbole tkaniva pod kožu pacienta zbraní). Mnohých pacientov s Reumatoidná artritída cítiť unavení väčšinu času. Chudnutie je bežné.Menšie kĺby sú zvyčajne značne ovplyvnil prvý. Odborníci hovoria, pacientov s Reumatoidná artritída majú problémy s niekoľkých spoje v rovnakom čase. Ako je artritída je postupuje nátierky z menších spoje ruky, zápästia, členky a nohy, aby vaše lakte, kolená, boky, krku, pliec a čeľuste.
 • Infekčná artritída- pacienta má moru, spoločné zápal a opuchy. Bude sa nebude cítiť, citlivosť a/alebo ostrú bolesť. Tieto príznaky sú často spojené s zranenia alebo inej choroby. Najčastejšie postihnutých oblastí sú kolena, pliecko, koleno, zápästia a prst. Vo väčšine prípadov je ovplyvnený len jeden spoločný.
 • Mladistvých Reumatoidná artritída – pacienta je dieťa. On zažijú intermitentnú horúčky, ktoré majú tendenciu vrchol vo večerných hodinách, a potom náhle zmizne. Jeho chuť do jedla bude chudobných a on bude chudnúť. Môže existovať blotchy vyrážky na jeho ramená a nohy. Anémia je tiež spoločné. Dieťa môže limp alebo má boľavé zápästie, prst alebo kolena. Spoločný môže náhle napučiavať a pobyt dlhší, než je zvyčajne. Dieťa sa môžu vyskytnúť stuhnutý krk, boky alebo niektorých iných spoločného.
Kúpiť artritída bolesť oslobodenie Úradnému

Ako artritída ovplyvní mě?

Artritída ovplyvňuje ľudí v mnohých rôznymi spôsobmi. Ako dlho sú postihnuté pacienta a ako vážne to je závisí od typu artritída. Osoby trpiace artritída nájdu, existujú dobré a zlé dni. Väčšina pacientov s artritída budú trpieť pocity, bolesť, tuhosť alebo únava.

Vás môže tiež cítiť frustrovaní, že ste už nie sú schopní tak aj priľnavosť veci alebo obísť ako môžete použiť na. Je dôležité mať na pamäti, že ak ste trpia artritídou to neznamená budete musieť vzdať so aktívny životný štýl. Niektoré zmeny sa váš spôsob života neexistuje žiadny dôvod, prečo nemôže pokračovať, aktívne.

Fyzikálna terapia a pracovnú terapiu pre artritída

Fyzikálna terapia a pracovnú terapiu pomôcť udržať joint mobility a rozsah pohybu. Koľko terapii, ktoré potrebujete, a aký druh terapie, závisí na mnohých faktoroch, ako je závažnosti a typ artritída, ktoré máte, váš vek a vaše všeobecnému zdravotnému stavu. Sa rozhodli ste sa so svojím lekárom a fyzické alebo terapeut chorôb z povolania.

Ľudia s artritídy často zabráni, pohybujú postihnutých spoločného kvôli bolesti. Fyzikálny terapeut môže pomôcť pacientovi vypočítaním spoločného tuhosť bez poškodenia je. S cieľom vykonávať aktivitu denný fyzikálny terapeut vám pomôže dosiahnuť dobrý rozsah pohybu. Toto môže zahŕňať, budovanie silu svalov, ktoré obklopujú postihnutých spoločného – silnejší svaly pomôcť stabilizovať oslabenej spoločného. Môžete sa tiež vyučujú najvhodnejší spôsob presunu z jednej polohy do druhej, rovnako ako naučiť používať takéto walking pomôcky ako bariel, trstina alebo chodec, ak potrebujete jednu.

Pracovná terapia môže učiť, ako sa znížilo sa napätie na vaše kĺby, ako idete o vašej každodennej činnosti. Terapeut chorôb z povolania môžete upraviť doma a na pracovisku, tak, aby vaše pohyby nie zhoršiť vaše artritída. Musíte dlaha na ruky alebo zápästia, ako aj pomoci pre spracovanie, upratovanie, pracovné činnosti, jazdy a umývanie/kúpanie, sami.

Pri práci a/alebo fyzických terapeut vytvoriť obrovský rozdiel vaše kvality života, ak ste trpia artritídou. Táto osoba vám pomôžu dozvedieť sa viac o vašich artritída, navrhnúť plán stravy, ak ste nadváhou a overstressing spoje ako výsledok, pomôže lepšie rozhodovať o topánky, čo to kúpiť, ak je ovplyvnená že časti tela. Dozviete sa, ako a kedy na odpočinok – zvyšok je rozhodujúce pre liečbu zápal a bolesti, najmä keď sú ovplyvnené mnohými kĺby a budete cítiť unavení. Nevyužívanie jednotlivých spoje je veľmi užitočné príliš – vlastné dlahy môže podať na oddych a podpora postihnutých kĺbov.

Miestne bolesti môžu byť oslobodené s balíky s ľadom alebo vykurovanie podložky. Ultrazvuk a horúce balíky poskytujú hlboké teplo, ktoré zmierňuje lokalizovanej bolesti a relaxuje svalové kŕče okolo kĺbu spájajúceho postihnutých. Možno zistíte, že teplé kúpeľa/sprchou uľahčuje pre vás potom vykonávať.

Vaše terapeut bude pravdepodobne navrhnúť cvičenie program pre vás. Výkon je dôle itou castou účinné artritída terapia.

Kúpiť artritída bolesť oslobodenie Úradnému

Lieky pre artritída

 • Nesteroidné antiflogistiká (Nesteroidné protizápalové lieky) sú najčastejšie predpísané lieky artritída pacientov. Tieto je možné predpis alebo mimoburzovné (OTC). Pri nízkych dávkach NSAID Pomocníka širokú škálu povolaním, od bolesti hlavy, bolesti svalov, moru a menšie bolesti. Pri vyššej dávke – predpis dávka – NSAID tiež pomôcť znížiť zápal spoločného. Existujú tri hlavné typy NSAID a všetky pracujú v blokačnom prostaglandínu-hormónov a podobných látok že spúšťač bolesť, zápal, svalové kŕče a moru:
 • Tradičné NSAID- to sú najväčší podmnožinu NSA. Ako je prípad väčšiny drog, nesú riziko nežiaducich účinkov, ako žalúdok naštvaná a gastrointestinálne krvácanie. Riziko nežiaducich účinkov je podstatne vyšší, ak pacient je viac ako 60. Pacient by mali prijať tento druh drogy pri vysokých dávkach pod dohľadom lekára.
 • Inhibítory COX-2- tieto tiež znížiť bolesť a zápal. Avšak, sú určené mať menej žalúdka a gastrointestinálne vedľajšie účinky. V 22004/2005 Vioxx a Bextra boli prijaté na trh po niektorých hlavných štúdií ukázalo, Vioxx vykonáva zvýšené riziko, kardiovaskulárne, zatiaľ čo Bextra spustí reakcie kože. Niektoré ďalšie inhibítory COX-2 sa skúmajú aj pre vedľajšie účinky. FDA požiadal tvorcovia NSAID vyzdvihnúť upozornenia označenia v čierny rámček.
 • Salicyláty – zahŕňa aspirín, ktoré naďalej uprednostňuje medikácie mnohých lekárov a pacientov. Pacientov potrebné konzultovať so svojím ošetrujúcim lekárom ak chcú viac než len príležitostne brať aspirín. Dlhodobé vysoké dávky používanie aspirín nesie so sebou závažné riziko závažných nežiadúcich účinkov, napríklad obličky problémy a gastrointestinálne krvácanie. Na účinné riadenie artritída bolesť a zápal časté veľké dávky sú potrebné. Nonacetylated salicylát je špeciálne skonštruované mať menej nežiaducich účinkov ako aspirín. Niektorí lekári môžu predpisovať nonacetylated salicylát, ak sa domnievajú, že je príliš riskantné pre ich pacienta aspirín. Avšak nonacetylated salicylát nemá chemikálie aspirín má, ktorý chráni proti srdcovo-cievnych ochorení. Niektorí lekári predpisovať nízkych dávok aspirín, spolu s nonacetylated salicylát pre pacientov, ktorí sa cítia potrebujú kardiovaskulárne ochranu.
 • Glukokortikoidy sú protizápalové steroidy a sú veľmi účinné v boji proti zápalom a môže byť veľmi užitočné, keď správne používať. Pacient musí zvážiť potenciál vedľajších nežiadúcich účinkov pri tomto type drog.
 • Anti-malarials, hydroxychloroquine a chloroquine sú bežne používané na liečbu miernej zápalové artritída.
 • Minocycline – antibiotikum, ktorý sa niekedy používa ako antibiotické terapia pre Reumatoidná artritída. Jeho použitie je kontroverzná.
 • Sulfasalazín – bežne používaných typov zápalové artritída. Sulfasalazín je derivát sulla.
 • Methotrexate – diel blokuje metabolizmu rýchlo rozdelenia bunky. Bežne sa používa na liečbu vážnejšie typy zápalové artritída.
 • Azathioprine – použitý pre závažné formy zápalové artritída. Azathioprine tiež blokuje metabolizmu rýchlo rozdelenia bunky.
 • DNA lieky – niektorí lekári môžu používať DNA lieky na liečbu niektoré formy artritída.
 • Leflunomide – používa na liečbu Reumatoidná artritída a psoriatická artritída. Blokuje aj bunky metabolizmu. Biologic terapia je však postupne prevzatím.
 • Cyclosporine – immunosuppressant drog – to robí váš imunitný systém menej agresívne. Cyclosporine sa bežne používa transplantáciu pacientom, tak, aby ich orgány nesmú odmietnuť ich transplantovaný orgánov. Cyclosporine sa zvyčajne používa v kombinácii s methotrexate artritída pacientov. Hoci je to efektívne, to môže obmedziť jeho toxicity.
Kúpiť artritída bolesť oslobodenie Úradnému

Strava a telesnej hmotnosti vplyv na artritída

Odborníci hovoria, že jesť dobre vyváženú stravu, je veľmi dôležité, keď máte artritída. Nielenže ste obdrží kritické živín, bude tiež byť buď zachovanie alebo rýchlejšie dospieť zdravé telesnej hmotnosti. Ak ste nadváhou budete pridania extra tlaku na kĺby váhy-ložiská. Mnohých pacientov zistili, že stratí len pár kilo urobiť významný rozdiel na ich kvalitu života.

Lekári a odborníci na výživu sú viac často zaujímajúcim artritída pacientov, aby sladkou a/alebo tukových potravín na minimum – ako sú červené mäso, smotany a syra. Skontrolujte, či ste jesť veľa ovocia a zeleniny, ako aj celé zrná. Predpokladá sa, že omega-3 esenciálnymi mastnými kyselinami do určitej miery zmierniť príznaky artritída. Spoločný zdroj Omega-3 mastných kyselín je Olejovitý rýb, ako sardinky, sleďov, pstruh dúhový a losos.

Mnohí z nás majú tendenciu umiestnite veľké časti našej doske. Ak zmenšíte veľkosť porcií môže lose weight efektívnejšie. Uistite sa, že zelenina a ovocie tvoria veľkú časť vašej časť.

Kúpiť artritída bolesť oslobodenie Úradnému

Život s artritída

Hoci artritída môže sťažiť každodenné úlohy a vyčerpávajúce, existuje mnoho techník a liečebné postupy, ktoré sa spočítajú, môže vám oveľa lepšiu kvalitu života, porovnaní s žiadne terapia vôbec.

Je dôležité, že ľudia s artritída hľadajú Zdravotnícke zdravia a liečba. Hoci neexistuje žiadny liek na artritída, existuje veľa môžete urobiť, aby jeho celkový vplyv na každodennom živote.

Môžete si želajú alebo musieť pokračovať v práci, a s správnu techniku a pomoc od terapeuta chorôb zistíte, nie je rovnako znepokojivé ako prvá myšlienka.

Existuje veľa môžete urobiť minimalizovať vplyv vaše artritída mohli mať na rodinný život a výchovu vášho dieťaťa. Osoba s artritída musieť pamätať, že je tam pre dieťa je oveľa dôležitejšie ako super aktívny rodičom. Ak ste sami pace a priorizovat budete prekvapený, na koľko môžete dosiahnuť úspešne. Otvorený s vašich rodinných príslušníkov o vaše artritída – vysvetliť, ako to ovplyvní vás, tak, aby sa uznávajú, že keď budete potrebovať extra porozumenia a podpory.

Kúpiť artritída bolesť oslobodenie Úradnému