» » Chrapanie – Pełne Informacje O Chrapanie

Chrapanie – Pełne Informacje O Chrapanie

Chrapanie jest wibracją struktur układu oddechowego i dźwięku wynikowy, ze względu na ruch powietrza utrudnione podczas oddychania podczas snu. W niektórych przypadkach dźwięk może być miękkie, ale w innych przypadkach może być głośny i nieprzyjemny. Chrapanie podczas snu może być znak lub pierwszy alarm, obturacyjny bezdech senny (część).

Przyczyny chrapania

Ogólnie rzecz biorąc struktury zaangażowane są języczka i podniebienia miękkiego. Nieregularne przepływ powietrza jest spowodowane przez zablokowanie korytarz i jest zazwyczaj spowodowane jedną z następujących czynności:

  • Gardła osłabienie, powodując gardła do zamknięcia się w czasie snu.
  • Mispositioned szczęki, często spowodowane przez napięcie mięśni.
  • Tłuszczu, gromadzenie w okolicach gardła.
  • Przeszkoda w nosa przejście.
  • Obturacyjny bezdech senny.
  • Tkanki w górnej części dróg oddechowych, dotykając się wzajemnie, co powoduje wibracje.
  • Rozluźniające takich jak alkohol lub narkotyki, relaksujące mięśnie gardła.
  • Spanie na plecach, które mogą skutkować języka spada do tylnej części jamy ustnej.
Kliknij tutaj, aby spróbować najlepszych Anti Chrapanie ustnik

Wpływ chrapanie

Chrapanie jest znana przyczyna brak snu Chrapiący i wokół nich, jak również jak dzień senność, drażliwość, brak ostrości i zmniejszenie libido. To również zasugerował, że może spowodować znaczne szkody psychologiczne i społeczne do chorych. Wielu badań wykazują pozytywna korelacja pomiędzy głośne chrapanie oraz ryzyko ataku serca (+ około 34% szans) i udaru mózgu (+ około 67% szans).

Choć chrapanie jest często uważana za drobne niedoli, Chrapiący czasami mogą cierpieć ciężkie upośledzenie życia. Próba między tematami przez Armstrong et al. odkrył statystycznie znaczącą poprawę stosunków małżeńskich po chrapanie zostało skorygowane chirurgicznie. Zostało to potwierdzone dowody z woreczka et al., Cartwright i Rycerz i Fitzpatrick i wsp.

Nowe badania skojarzyć głośno “ chrapanie ” wraz z rozwojem miażdżycy tętnic szyjnych, ryzyko uszkodzenia mózgu i udaru mózgu. Naukowcy hipotezę, że głośne chrapanie tworzy zawirowania przepływu krwi w tętnicy szyjnej najbliżej do dróg oddechowych. Ogólnie rzecz biorąc zwiększone turbulencje podrażnia komórki krwi i wcześniej zamieszany jest przyczyną miażdżycy.

Amerykańskich badań szacuje, że około jednej w każdym 15 Amerykanów ma wpływ co najmniej umiarkowanym stopniem bezdechu sennego.

Kliknij tutaj, aby spróbować najlepszych Anti Chrapanie ustnik

Częstość występowania chrapanie

Statystyki na chrapanie są często sprzeczne, ale co najmniej 30% dorosłych i być może aż 50% ludzi w niektórych demografii chrapać. Jedno badanie 5,713 włoski rezydentów identyfikowane habitual chrapanie w 24% mężczyzn i 13,8% kobiet, wzrasta do 60% mężczyzn i 40% kobiet w wieku od 60 do 65 lat; sugeruje to zwiększoną podatność na chrapanie wraz ze wzrostem wieku.

Rozpoznanie chrapanie

Poza tym "szumu" chrapania bardziej skomplikowanych warunków, takich jak bezdech senny może być zgodne z objaw chrapanie. Badania snu można zidentyfikować takich problemów. Pacjentów może również ocenę stanu aby określić prawdopodobieństwo wystąpienia takich problemów na podstawie wagi ich trudności spania.

Kliknij tutaj, aby spróbować najlepszych Anti Chrapanie ustnik

Leczenie chrapania

Prawie wszystkie metody leczenia chrapania koncentrują się wokół rozliczeń zablokowanie przejścia w oddychaniu. To jest powód Chrapiący zaleca się, aby stracić na wadze (aby zatrzymać tłuszczu z naciskając na gardle), rzucić palenie (palenia osłabia i zatyka gardło) i spać na ich stronie (aby zapobiec języka z blokowanie w gardle). Szereg innych możliwości leczenia są również dostępne, począwszy od over-the-counter aids, takich jak aerozole do nosa, nosowa paski lub nosa, klipy, smarowania, spraye i "anti-snore" odzież i poduszki, aby takie nietypowe działania jak gry na didgeridoo. Jednakże chrapanie jest uznanym problem medyczny i osoby, które chrapią zawsze należy zasięgnąć profesjonalnej porady medycznej przed opierając się na techniki, które mogą maskować objawy, ale nie leczenia choroby podstawowej.

Kliknij tutaj, aby spróbować najlepszych Anti Chrapanie ustnik

Urządzenia dentystyczne chrapanie

Specjalnie wykonane urządzenia dentystyczne o nazwie żuchwowych awansu szyny, które lekko z góry żuchwy i tym samym wyciągnąć języka do przodu, są wspólne trybu leczenie chrapania. Zazwyczaj dentysta specjalizujący się w dziedzinie stomatologii, bezdech senny jest konsultowane. Takie urządzenia, które okazały się być skuteczne w zmniejszaniu chrapanie i bezdech senny w przypadkach, gdy bezdech jest łagodne lub umiarkowane. Szyny żuchwowych awansu są często tolerowane znacznie lepiej niż maszyny do CPAP. Możliwe, ale rzadkie działania niepożądane obejmują stopniowego przemieszczania się zębów, stawu skroniowo disorder, nadmierne wydzielanie śliny i gum podrażnienia.

Over-the-Counter żuchwowych awansu szyny zapewniają około same korzyści, jeśli prawidłowo zamontowane. Są one zazwyczaj wykonane z polimeru EVA i większość jest podobny w wyglądzie do ochronne osłony jamy ustnej, noszone do uprawiania sportów. Wadą urządzenia tańsze w porównaniu do profesjonalnie zamontowane urządzenia jest trudność w tworzeniu pozycję szczęki poprawne. Over-advanced szczęki powoduje bóle stawów żuchwy, podczas gdy szczęki-zaawansowany produkuje nie ma skutków terapeutycznych. Profesjonalnie zamontowane urządzenia zazwyczaj włączyć mechanizm regulacji tak, aby szczęki zaawansowania można łatwo wzrasta lub spada po montażu. Aby dostosować większość “ zrobić sobie ” urządzeń jest niezbędne do podgrzać je i formy ich ponownie w żądanej pozycji nowych. Ze względu na niski koszt, Nowa szyna może być wykorzystany.

Wcześniej w Stanach Zjednoczonych, żuchwowych awansu szyny były uważane za wyroby medyczne klasy 2 i nie może być legalnie sprzedawany bez recepty. Amerykanie byli Jednakże dopuszcza do zakupu tych urządzeń poza Stanami Zjednoczonymi i zaimportować je do użytku osobistego. W Australii producenci mogą otrzymać zatwierdzenia od terapeutycznych Goods Administration (TGA) dzięki czemu urządzenia mogą być sprzedawane za pośrednictwem kanałów normalnej sprzedaży detalicznej bez udziału lekarza.

Ciągłe dodatnie dróg oddechowych ciśnienia (CPAP) maszyna jest często używany do sterowania bezdech senny i chrapanie z nim związane. Do utrzymania dróg oddechowych otwarte, urządzenie pompuje kontrolowany strumień powietrza poprzez elastyczny wąż do maski noszone przez nos, usta lub obu.

Kliknij tutaj, aby spróbować najlepszych Anti Chrapanie ustnik

Chirurgia chrapania

Chirurgia jest również dostępny jako metoda korygowania społecznej chrapanie. Niektóre procedury, takie jak uvulopalatopharyngoplasty, próba poszerzenia dróg oddechowych poprzez usunięcie tkanki tylnej części gardła, łącznie z języczka i gardła. Te zabiegi są bardzo inwazyjne, jednak, i istnieje ryzyko skutków ubocznych. Najbardziej niebezpieczne ryzyko jest, że tyle blizn może stanowić w obrębie gardła w wyniku nacięcia do dróg oddechowych węższe, niż było przed zabiegiem, zmniejsza się w przestrzeni powietrznej będącej w velopharynx. Blizny są indywidualne cechy, więc jest to trudne dla chirurga, aby przewidzieć, ile osób może predysponowane do powstawania blizn. Niektórzy pacjenci zgłaszali rozwoju ciężką bezdechu sennego w wyniku uszkodzenia do ich dróg oddechowych spowodowane operacji gardła. Obecnie American Medical Association nie zatwierdzi stosowania laserów do wykonywania operacji na gardle lub języczka.

Częstotliwości radiowej ablacji (RFA) jest stosunkowo nowy, chirurgiczne leczenie chrapania. Zabieg ten stosuje się energii o częstotliwości radiowej i ciepła (między 77 ° C do 85 ° C) do tkanek miękkich w tylnej części gardła, podniebienia miękkiego i języczka, powodując bliznowacenie tkanki pod skórą. Po wygojeniu, powoduje usztywnienie leczonego obszaru. Procedura trwa niecałą godzinę, zazwyczaj wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych i zwykle wymaga kilku zabiegów. Częstotliwości radiowej ablacji jest często skuteczne w zmniejszaniu nasilenia chrapanie, ale często nie całkowicie wyeliminować chrapanie.

Dwubiegunowej częstotliwości radiowej ablacji, technika używana do coblation migdałków, jest również stosowany w leczeniu chrapania.

Kliknij tutaj, aby spróbować najlepszych Anti Chrapanie ustnik

Procedura filar

Procedura filar jest minimalnie inwazyjne leczenie chrapania i obturacyjny bezdech senny. Procedura ta była FDA wskazanych w 2004 roku. W trakcie tej procedury, trzy do sześciu + dacron (materiał używany w stałych szwów) paski są wstawiane do podniebienia miękkiego, przy użyciu zmodyfikowanego strzykawki i znieczulenie miejscowe. Gdy procedura został początkowo zatwierdzony do wstawiania trzy "filary" do podniebienia miękkiego, stwierdzono, że znaczące dawki odpowiedzi na więcej filarach, z odpowiednich kandydatów. W wyniku tej operacji Poradnia, która zwykle trwa nie więcej niż 30 minut, podniebienie miękkie jest bardziej sztywna, ewentualnie ograniczenie wystąpienia bezdechu sennego i chrapanie. Ta procedura usuwa jedną z najczęstszych przyczyn chrapanie i bezdech senny — wibracje lub upadku podniebienia miękkiego (miękka część dachu jamy ustnej). Jeśli istnieją inne czynniki przyczyniające się do chrapania i bezdechu sennego, takich jak warunki nosa dróg oddechowych lub rozszerzonej języka, to prawdopodobnie trzeba łączyć z innymi metodami leczenia, aby być bardziej skuteczne.

Kliknij tutaj, aby spróbować najlepszych Anti Chrapanie ustnik

Farmakologiczne leczenie

Otwórz etykietę bez randomizacji studiować w trzydziestu pacjentów znaleziono korzyści z pseudoefedrynę, domperidone i połączenie w leczeniu ciężkich chrapanie. Preparat jest sprzedawany bez recepty w niektórych krajach.Naturalne środki zaradcze

Istnieją różne metody naturalne, zarzuca się złagodzić chrapanie. Mogą to być w formie ziołowe tabletki, akupresura urządzenia lub wyspecjalizowanych akupunktury.

Istnieją sytuacje, w których chrapanie jest wynikiem złego spania. Zbyt wiele poduszki do spania można rozciągnąć i wąskie przejście powietrza. Aby tego uniknąć, należy użyć poduszki. Ponadto leżącego na plecach może być przyczyną chrapania. Tak zmiana w miejsce do spania może być pomocne.

All-natural anti chrapanie spraye są także dostępne jako over-the-counter produktów dostępnych w aptekach.

Wśród ‘ przyrody "środki zaradcze są ćwiczenia, aby zwiększyć napięcie mięśni górnych dróg oddechowych i jeden lekarz Anegdotycznie stwierdzając, że zawodowych śpiewaków rzadko chrapać, ale wystarczające badania tego obszaru pozostaje ma być podjęta.

Kliknij tutaj, aby spróbować najlepszych Anti Chrapanie ustnik

Radzenia sobie ze stresem, jako partner

Partner łóżko chrapiącą traci średnio godziny snu na dobę. Może to spowodować znaczący związek kwestie, jak również skutki zdrowotne deficyt snu dla partnera. Zatyczki do uszu może ułatwić dobry sen osób udostępnianie tych samych sypialnia z kimś, kto chrapie. Nauszniki zewnętrzne nie są przeznaczone do spania. Inne alternatywy obejmują biały szum generatorów.

Kliknij tutaj, aby spróbować najlepszych Anti Chrapanie ustnik