» » Chrápanie – Kompletné Informácie O Chrápanie

Chrápanie – Kompletné Informácie O Chrápanie

Chrápanie je vibrácie respiračné štruktúr a výsledný zvuk, z dôvodu obmedzeného leteckého pohybu počas dýchania počas spánku. V niektorých prípadoch by zvuk môže byť mäkké, ale v iných prípadoch to môže byť hlasný a nepríjemný. Chrápanie počas spánku môžu byť znamenie alebo prvom poplachu, obštrukčná spánková apnoe (časť).

Príčin chrápania

Vo všeobecnosti štruktúr zapojených sú uvula a mäkkého podnebia. Nepravidelné prúdenie je spôsobené upchatím chodby a je zvyčajne spôsobené jedným z nasledujúce:

  • Hrdlo slabosť, spôsobuje krku uzavrieť počas spánku.
  • Mispositioned čeľuste, často spôsobené napätie vo svaloch.
  • Tuk zhromažďovanie a okolo krku.
  • Obštrukcie v nosovej priechod.
  • Obštrukčná spánková apnoe.
  • Tkanivách v hornej časti airways dojemné navzájom, čo spôsobuje vibrácie.
  • Relaxanciá ako sú alkohol alebo drogy relaxáciu svaly krku.
  • Spanie na niečí chrbát, ktorý môže spôsobiť pád k zadnej časti úst jazyk.
Kliknite tu vyskúšať najlepší Anti chrápanie náustok

Vplyv chrápania

Chrápanie je známe, že spôsobujú spánku snorers a ich okolie, ako aj denná ospalosť, popudlivosť, nedostatku pozornosti a znížené libido. To tiež bolo navrhol, že to môže spôsobiť značné psychické a sociálne škody k trpiacim. Viaceré štúdie odhaľujú pozitívnu koreláciu medzi hlasné chrápanie a riziko infarktu (asi + 34% šanca) a zdvih (asi + 67% šanca).

Keď chrápanie je často považované za menšie trápenie, snorers niekedy trpieť ťažkým poškodením životného štýlu. Medzi predmety trial Armstrong et al. objavil štatisticky významné zlepšenie v manželských vzťahoch, po chrápanie bol chirurgicky opraviť. To bolo potvrdené dôkazy z Gall et al., Cartwright a rytier a Fitzpatrick et al.

Nové štúdie spájať hlasno “ chrápanie ” s rozvojom krčnej tepny aterosklerózou, riziko poškodenia mozgu a mŕtvice. Výskumníci hypotézu, že hlasné chrápanie vytvára turbulencie v krčnej tepny krvný prietok najbližšie k dýchacích ciest. Všeobecne povedané, zvýšené turbulencie dráždi, krvinky a predtým bol zapletený ako príčina vzniku aterosklerózy.

Americká štúdia odhaduje, že približne jeden z každých 15 Američanov je ovplyvnená aspoň mierny stupeň spánkového apnoe.

Kliknite tu vyskúšať najlepší Anti chrápanie náustok

Prevalencia chrápania

Štatistika chrápanie je často protichodné, ale aspoň 30% dospelých a snáď viac ako 50% ľudí v niektorých demografia chrápať. Jeden prieskum 5,713 taliansky obyvateľov identifikované obvyklého chrápanie v 24% mužov a 13,8% žien, rastúci 60% mužov a 40% žien vo veku 60 až 65 rokov; to naznačuje, zvýšená náchylnosť k chrápanie vekom zvyšuje.

Diagnóza chrápania

Okrem "hluk" chrápanie, zložitejšie podmienky, ako je spánková apnoe môže byť konzistentné s príznakom chrápania. Spánok štúdia môžu identifikovať takéto problémy. Pacientov môže tiež posúdiť ich vlastné stav určiť pravdepodobnosť takýchto problémov na základe závažnosti ich spiace ťažkostí.

Kliknite tu vyskúšať najlepší Anti chrápanie náustok

Liečba chrápania

Takmer všetky ošetrení chrápania sa točí okolo clearing zablokovaniu dýchanie priechod. To je dôvod, prečo snorers sa odporúča, aby schudnúť (na zastavenie tuk z lisovanie na krku), prestať fajčiť (fajčenie oslabuje a upcháva krku) a spať na ich strane (aby sa zabránilo jazyka blokovanie krku). Rad iné možnosti liečby sú tiež k dispozícii, od over-the-counter pomôcky, ako sú nosové spreje, nazálna prúžky alebo nos klipy, mazacie spreje, a "anti-snore" oblečenie a vankúše na nezvyčajné aktivity, ako je hranie didgeridoo. Avšak, chrápanie je uznávaným zdravotný problém a ľudia, ktorí chrápu mali vždy vyhľadať odbornú lekársku pomoc pred opierajúc sa o technikách, ktoré môžu maskovať príznaky, ale nie liečbe základného ochorenia.

Kliknite tu vyskúšať najlepší Anti chrápanie náustok

Zubné prístroje chrápanie

Zvlášť vyrobené zubné prístroje nazýva mandibulárnej povýšenie dlahy, ktoré vopred dolnej čeľuste mierne čím vytiahnuť jazyk vpred, sú spoločný spôsob liečba chrápania. Typicky, zubný lekár špecializujúca sa na spánkového apnoe stomatológia je konzultovaný. Takéto spotrebiče boli preukázateľne byť účinné pri znižovaní chrápanie a spánkového apnoe v prípadoch, keď je mierne až stredne závažné apnoe. Mandibulárnej povýšenie dlahy sú často tolerované oveľa lepšie ako CPAP stroje. Možné, ale zriedkavé nežiaduce účinky zahŕňajú postupný pohyb zubov, čeľustného kĺbu, nadmerné slinenie a guma podráždenie.

Over-The-Counter mandibulárnej povýšenie dlahy poskytnúť približne rovnaké výhody, ak sú namontované správne. Oni sú zvyčajne vyrobené z EVA polyméru a väčšina je podobný vo vzhľade k ochranné ústach stráže nosia pre šport. Jednou z nevýhod lacnejšie zariadení v porovnaní s profesionálne vybavená zariadeniami je ťažkosti pri zakladaní správne čeľusť pozíciu. Over-advanced čeľuste vedie bolesti čeľuste kĺbov, zatiaľ čo pod-pokročilých čeľuste produkuje nijaký terapeutický účinok. Profesionálne vybavené zariadeniami vo všeobecnosti začleniť mechanizmus úprav, aby čeľuste povýšenie môže ľahko zvýšiť alebo znížiť po montáži. Upraviť väčšina “ to sami ” spotrebiče je potrebné ohriať nich a formovať ich opäť v požadovanú novú pozíciu. Alternatívne, vzhľadom na nízku cenu, nové dlaha môže byť použitý.

Už v Spojených štátoch, mandibulárnej povýšenie dlahy považovali za zdravotníckych pomôcok triedy 2, a mohol byť legálne nepredáva bez lekárskeho predpisu. Američania boli však povolené nakupovať tieto zariadenia mimo územia Spojených štátov a doviezť pre osobnú potrebu. V Austrálii, výrobcovia môžu získať schválenie od terapeutické Goods Administration (TGA) umožňujúce zariadenia na predaj cez bežnú maloobchodnú kanály bez zapojenia lekár.

Kontinuálne pozitívny airway tlaku (CPAP) stroj sa často používa na ovládanie spánkového apnoe a chrápanie nepožívate. Udržiavať otvorený dýchacích ciest, zariadenie čerpadlá ovládané prúdu vzduchu cez pružné hadice k maske nosia cez nos, ústa, alebo oboje.

Kliknite tu vyskúšať najlepší Anti chrápanie náustok

Chirurgia chrápania

Chirurgia je tiež k dispozícii ako metóda korigova sociálne chrápanie. Niektoré postupy, ako napríklad uvulopalatopharyngoplasty, sa pokúšajú rozšíriť dýchacích ciest odstránením tkaniva v zadnej časti krku, vrátane uvula a hltanu. Tieto operácie sú docela invazívne, však, a existujú riziká nežiaducich vedľajších účinkov. Najnebezpečnejší riziko je, že dosť zjazvené tkanivo mohol tvoriť v hrdle v dôsledku rezy aby dýchacích ciest užší, než tomu bolo pred operáciou, zmenšuje vzdušného priestoru v velopharynx. Zjazvenie je individuálne rys, takže je ťažké pre chirurga predpovedať, ako moc človek mohol byť náchylní k zjazveniu. Niektorí pacienti hlásili rozvoj ťažkou spánkového apnoe v dôsledku poškodenia do ich dýchacích ciest spôsobená faryngální chirurgia. V súčasnej dobe American Medical Association neschváli použitia laserov na vykonávanie operácií na hltanu alebo uvula.

Rádiofrekvenčná ablácia (RFA) je relatívne nový chirurgickej liečbe chrápania. Táto liečba sa vzťahuje rádiofrekvenčná energia a teplo (medzi 77 ° C do 85 ° C) na mäkkých tkanív v zadnej časti krku, napríklad mäkkého podnebia a uvula, spôsobujúce zjazveniu tkaniva pod kožou. Po uzdravení, to má za následok tužiaci ošetrovanej oblasti. Postup trvá menej ako jednu hodinu, sa zvyčajne vykonáva na základe ambulantného a zvyčajne vyžaduje niekoľko sedení liečby. Rádiofrekvenčná ablácia je často efektívne pri znižovaní závažnosť chrápanie, ale často nie je úplne odstrániť chrápanie.

Bipolárne rádiofrekvenčná ablácia, technika používaná pre coblation mandlí, používa aj na liečbu chrápania.

Kliknite tu vyskúšať najlepší Anti chrápanie náustok

Piliera postupom

Piliera postup je minimálne invazívna liečba chrápania a obštrukčnej spánkovej apnoe. Tento postup bol FDA uvedené v roku 2004. Počas tejto procedúry, tri až šesť + dacron (materiál použitý v stálych stehy) pásy sa vkladajú do mäkkého podnebia, pomocou modifikovanej striekačky a lokálne anestetikum. Aj keď postup bol spočiatku schválené pre vloženie tri "piliere" do mäkkého podnebia, zistilo sa, že tam bol významný dávkovanie reakcia na viacerých pilieroch s vhodných kandidátov. V dôsledku tejto ambulantnej operácii, ktorý zvyčajne trvá dlhšie ako 30 minút, mäkkého podnebia je pevnejší, prípadne zníženie inštancie spánkového apnoe a chrápanie. Tento postup sa zaoberá jednou z najčastejších príčin chrápanie a spánkového apnoe — vibrácií alebo kolaps mäkkého podnebia (mäkká časť strechy úst). Ak existujú iné faktory prispievajúce k chrápanie alebo spánkového apnoe, akými sú napríklad podmienky nosovej dýchacích ciest alebo rozšírené jazyk, ho pravdepodobne musieť kombinovať s ďalšími spôsobmi liečby účinnejšie.

Kliknite tu vyskúšať najlepší Anti chrápanie náustok

Farmakologická liečba

Otvorené štítku non-náhodný výber štúdia u tridsiatich pacientov našiel ťažiť z pseudoefedrín, Domperidón a kombinácia pri liečbe ťažkou chrápanie. Prípravok je predávaná na prepážkach v niektorých krajinách.Prírodné opravné prostriedky

Existujú rôzne prírodné metódy údajne zmierniť chrápanie. Tie môžu byť vo forme bylinné pilulky, akupresúrne pomôcky alebo špecializované akupunktúra.

Tam sú príležitosti, wherein chrápanie je výsledkom zlej spanie pozíciu. Spí s príliš veľa vankúše môže pretiahnuť a úzky priechod vzduchu. Použite jeden vankúš sa tomu vyhnúť. Tiež, ležiace na chrbte môže spôsobiť chrápanie. Takže, zmena pozíciu spanie môže byť pomoc.

All-prírodné anti-Chrápanie spreje sú tiež k dispozícii ako voľnopredajné produkty, ktoré sú dostupné v lekárňach.

Medzi ‘ prírodné "opravných prostriedkov sú cvičenia zvýšiť svalový tonus horných dýchacích ciest a jedného lekára anekdotické KONŠTATUJÚC, že profesionálny speváci málokedy chrápať, ale dostatočný štúdia tejto oblasti zostáva vykonávané.

Kliknite tu vyskúšať najlepší Anti chrápanie náustok

Zvládanie ako partner

Posteľ partner chrápající človek stráca v priemere hodinu spánku za noc. To môže spôsobiť významný vzťah otázky, ako aj zdravotné účinky spánkového deficit pre partnera. Zátky do uší môže uľahčiť dobrý spánok pre ľudí zdieľanie rovnakej spálňa s niekým, kto chrápe. Externé chrániče uší sú nevhodné spať s. Iné alternatívy zahŕňajú biely šum generátory.

Kliknite tu vyskúšať najlepší Anti chrápanie náustok