» » Chrápání – Kompletní informace o chrápání

Chrápání – Kompletní informace o chrápání

Chrápání je vibrace respirační struktur a výsledný zvuk, díky hnutí obstructed vzduchu při dýchání během spánku. V některých případech může být měkký zvuk, ale v jiných případech může být hlasitá a nepříjemné. Chrápání během spánku může být znamení, nebo první varování, obstrukční spánkové apnoe (OSA).

  • Hrdlo slabost, což způsobuje krku uzavřít během spánku.
  • Mispositioned čelist, často způsobeno napětí ve svalech.
  • Tuk shromáždění v a kolem krku.
  • Obstrukce v nosní průchod.
  • Obstrukční spánkové apnoe.
  • Tkáně v horní části dýchacích cest navzájem dotýkají, což způsobuje vibrace.
  • Relaxancia jako alkohol nebo léky uvolňující svaly krku.
  • Spaní na zádech, což může způsobit pád do zadní části úst jazykem.
Klepnutím sem zkuste nejlepší Anti chrápání náustek

Dopad chrápání

Chrápání je známo, že způsobují nedostatek spánku Nudge a lidé kolem nich, jako i denní ospalost, podrážděnost, nedostatek zaměření a snížené libido. To také bylo navrhl, že to může způsobit významné psychologické a sociální škody trpí. Více studie odhalují pozitivní korelace mezi hlasité chrápání a riziko infarktu (asi + 34 % šance) a mrtvice (asi původu % šance).

Když chrápání je často považován za menší utrpení, Nudge někdy trpí závažným poškozením životního stylu. Mezi subjekty řízení tím, že Armstrong et al. objevili Statisticky významné zlepšení v manželských vztahů po chrápání byl chirurgicky opraven. To byla potvrzena důkazy od Gall et al., Cartwright a rytíř a Fitzpatrick et al.

Nové studie přidružit hlasitě “ chrápání ” s rozvojem karotid tepny ateroskleróza, riziko mrtvice a poškození mozku. Vědci předpokládat mít, že hlasité chrápání vytváří turbulence v karotid tepny krevní oběh nejblíže do dýchacích cest. Obecně řečeno zvýšené turbulence dráždí krevních buněk a dříve byl zapletený jako příčina ateroskleróza.

Americké studie odhaduje, že zhruba v každých 15 Američanů je ovlivněna alespoň mírný stupeň spánkové apnoe.

Klepnutím sem zkuste nejlepší Anti chrápání náustek

Prevalence chrápání

Statistiky o chrápání jsou často protichůdné, ale alespoň 30 % dospělých a možná až 50 % lidí v některých demografie Chrápat. Jeden průzkum 5,713 italských obyvatel identifikovat obvyklé chrápání v 24 % mužů a 13,8 % žen, rostoucí na 60 % mužů a 40 % žen ve věku od 60 do 65 let; To naznačuje zvýšenou náchylnost k chrápání jako věk se zvyšuje.

Diagnóza chrápání

Kromě "šum" chrápání složitější podmínky, jako je spánková apnoe může být v souladu s příznakem chrápání. Studie spánku může zjistit takové problémy. Pacienti mohou také zhodnotit své vlastní podmínku určit pravděpodobnost takových problémů podle závažnosti jejich spící nesnadný.
Klepnutím sem zkuste nejlepší Anti chrápání náustek

Zubní spotřebiče chrápání

Speciálně vyrobené zubní zařízení zvané mandibuly dlahy, které předem mírně dolní čelisti a tím vytáhnout jazyk vpřed, jsou běžný způsob léčby chrápání. Obvykle je konzultovat zubního lékaře se specializací na spánkové apnoe stomatologie. Takové spotřebiče se ukázaly být účinné při snižování chrápání a spánkové apnoe v případech, kdy apnoe je mírné až středně těžké. Mandibuly dlahy jsou často tolerovány, mnohem lepší než CPAP stroje. Možná ale vzácné vedlejší účinky zahrnují postupný pohyb zubů, čelistního společné onemocnění, nadměrné slinění a guma podráždění.

Over-The-Counter mandibuly dlahy poskytují přibližně stejné výhody, je-li správně namontováno. Jsou obvykle vyrobeny z EVA polymeru a většina jsou podobné ve vzhledu k ochranné ústa strážci nosí pro sport. Jednou z nevýhod levnější zařízení ve srovnání s profesionálně vybavené zařízení, je obtížné při sestavování správného čelisti pozici. Over-advanced čelist vede čelistí bolesti kloubů, zatímco pod pokročilé čelisti produkuje žádný léčebný účinek. Profesionálně vybavené zařízení obvykle začlenit mechanismus úprav tak, aby čelisti pokrok lze snadno zvětšené nebo zmenšené po montáž. Chcete-li upravit většinu “ to udělat sám ” spotřebiče je nutné k ohřevu jim a plísně je znovu v požadované pozici, nové. Alternativně vzhledem k nízké náklady, nové dlaha lze použít.

Dříve ve Spojených státech, mandibuly dlahy byly považovány za Zdravotnické prostředky třídy 2 a nelze legálně prodávat bez lékařského předpisu. Američané, však směli koupit tato zařízení mimo Spojené státy a importovat je pro osobní použití. V Austrálii výrobci mohou získat souhlas od terapeutické správu zboží (TGA) umožňuje zařízení k prodeji prostřednictvím normálním maloobchodním bez účasti lékaře.

Klepnutím sem zkuste nejlepší Anti chrápání náustek

Chirurgie chrápání

Chirurgie je také k dispozici jako metoda opravy sociální chrápání. Některé postupy – uvulopalatopharyngoplasty, pokus o rozšíření dýchacích cest tím, že odstraní tkáně v zadní části krku, včetně uvula a hltanu. Tyto operace jsou docela invazivní, nicméně, a existuje riziko nežádoucích vedlejších účinků. Nejnebezpečnější riziko je, že dost zjizvená tkáň může tvořit v krku v důsledku řezy dýchacích cest, aby více úzkých, než byla před operace, snižuje vzdušného prostoru v velopharynx. Zjizvení je individuální vlastnost, takže je obtížné pro chirurga předpovědět, kolik člověk může být náchylný k zjizvení. Někteří pacienti ohlásil vývoj těžká spánková apnoe v důsledku poškození jejich dýchacích cest způsobené faryngální chirurgie. V současné době americké lékařské asociace neschvaluje použití laserů k operacím v hltanu nebo uvula.

Radiofrekvenční ablace (RFA) je relativně nová chirurgická léčba chrápání. Tato léčba se týká radiofrekvenční energie a tepla (mezi 77 ° C až 85 ° C) na měkké tkáně zadní části krku, jako jsou měkké patro a uvula, což způsobuje zjizvení tkáně pod kůží. Po uzdravení, to vede vyztužení ošetřované oblasti. Procedura trvá méně než hodinu, se obvykle provádí na základě ambulantní a obvykle vyžaduje několik sezení léčby. Radiofrekvenční ablace je často účinná při snížení závažnosti chrápání, ale často nebude odstraněn zcela chrápání.

Existují různé přírodní metody údajně zmírnění chrápání. Ty mohou být ve formě bylinné pilulky, akupresura zařízení nebo speciální akupunktury.

Existují případy, kde chrápání je důsledkem nesprávné spací polohy. Spí s příliš mnoho polštáře může roztáhnout a úzký průchod vzduchu. Použijte jeden polštář zabránit. Ležel na zádech, může způsobit chrápání. Změna v spací pozice tak, může být pomoc.

Mezi ‘ přírodní ' prostředky jsou cvičení zvýšit svalový tonus horních cest dýchacích a jednoho lékaře Anekdoticky upozorňuje, že profesionální zpěváci zřídka Chrápat, ale dostatečné studie této oblasti ještě byly prováděny.

Klepnutím sem zkuste nejlepší Anti chrápání náustek

Vypořádání se jako partner

Postel partner chrápající člověk ztratí v průměru hodinu spánku za noc. To může způsobit významné otázky, ale i zdravotní účinky spánku deficitu partnera. Ucpávky do uší může usnadnit dobře spát pro lidí, kteří sdílejí stejný pokoj s někým, kdo chrápe. Vnější chrániče nejsou určeny k spát s. Další alternativy patří bílý šum generátory.
Klepnutím sem zkuste nejlepší Anti chrápání náustek