» » Artrit Nedir – Ne Artrit Nedenleri

Artrit Nedir – Ne Artrit Nedenleri

Kelime artrit , Yunan arthron anlamı "ortak" ve Latince o anlamı "enflamasyon" gelir. Çoğul Artrit, arthritidesolduğunu. Artrit, özellikle eklem kas iskelet sistemi etkiler. Özürlü insanlar arasında ana nedeni elli beş yaşını sanayileşmiş ülkelerde öyle.

Artrit nedeni nedir?

Daha iyi bir kişi çeşit artrit muzdarip zaman neler olduğunu anlamak için bize bir ortak çalışma şekli bakalım.

Temelde bir ortak olduğu başka bir kemik üzerinde bir kemik hareket olduğunu. Ligament iki kemik birlikte tutun. Ligament lastikleri gibi iken, onlar kemikleri kasları rahatla ya da ortak hareket yapmak sözleşme yerinde tutmak.

Kıkırdak, kemik yüzeyine doğrudan birbirlerine karşı sürtünme gelen iki kemik durdurmak için kapsar. Sorunsuz ve painlessly eklem kıkırdak kaplama sağlar.

Bir kapsül, eklem çevresindeki. Alanı içinde eklem – eklem boşluğuna – synovial sıvının vardır. Synovial sıvının, eklem ve kıkırdak besler. Synovial sıvının olan eklem boşluğuna hatları synovium tarafından (synovial membran) üretilir.

Artrit var bir şey yanlış ile joint(s) gider. Ne yanlış giderse, artrit türüne sahip bağlıdır. Kıkırdak, sıvı, Özbağışıklık (vücut kendisine saldıran), enfeksiyon ya da pek çok faktör bir arada eksikliği giyiyor olabilir.

Artrit Pain Relief ek satın

Türleri Artrit

Artrit 100'den fazla türü vardır. İşte nedenleri ile birlikte bazı yaygın olanları açıklaması:

 • Osteoartrit -kıkırdak, esnekliğini kaybeder. Kıkırdak sert ise daha kolay hasar görür. Bir şok emici hareket eden, kıkırdak, yavaş yavaş bazı bölgelerde uzak yıpranacaktır. Kıkırdak hasar görür gibi tendon ve bağlar, ağrı neden gergin olur. Sonunda kemikleri birbirlerine karşı çok şiddetli ağrı neden rub.
 • Romatoid Artrit -bu artrit iltihaplı bir şeklidir. Synovial membran (synovium) saldırıya, şişme ve ağrı. Sol edilmezse artrit deformitesi için yol açabilir. Romatoid Artrit erkek daha kadınlarda çok daha yaygın ve genellikle hastanın 40 ile 60 arasında yaşlı zaman vurur. Ancak, çocuk ve çok yaşlı insanlar da etkilenebilir.
 • Enfeksiyöz artrit (septik kireçlenme) -synovial sıvının ve dokuların bir eklemin bir enfeksiyon. Ama bakteriler tarafından nedeni genellikle mantar veya virüsler tarafından da kaynaklanabilir. Bakteri, mantar veya virüs bulaşmış doku gelen kan yoluyla yayılan ve ortak bulaştırmak. En duyarlı olanlar zaten artrit çeşit ve kan içinde geçecek bir enfeksiyon geliştirmek insanlardır.
 • Juvenil Romatoid Artrit (jra) -16 veya daha az bir kişi etkiler artrit yaşlı anlamına gelir. jra artrit çeşitli şekillerde olabilir; temelde, bir çocuk bu olduğu anlamına gelir. Üç ana türü vardır: 1. Pauciarticular jra, en yaygın ve kışa. Çocuk 4 eklemlerde ağrı yararlanmaktadır. 2. Üstü jra daha fazla eklem etkiler ve daha ağır. Zaman geçtikçe kötüye eğilimindedir. 3. Sistemik jra az yaygındır. Ağrı çok eklem içinde yaşadı. Bu organlara yayılabilir. Bu en ciddi jra olabilir.
Artrit Pain Relief ek satın

Belirti ve bulgular artrit nedir?

Örneğin, belirtiler artrit Artrit, türüne bağlıdır:

Ayrıca, artık çok iyi şeyler kavrama veya sizin için kullanılan gibi almak çevrede sinirli hissedebilirsiniz. Eğer bu artrit muzdarip sen-si olmak-e kadar aktif bir yaşam tarzı olan vermek demek değil hatırlamak önemlidir. Yolunuzu hayatın bazı değişiklikler olduğu aktif olmak neden devam edemez bir neden yoktur.

Fizik tedavi ve artrit için mesleki terapi

Fizik tedavi ve mesleki terapi eklem hareketliliğini ve hareket aralığı sağlamak. İhtiyacınız ne kadar tedavi ve ne tür bir tedavi türü varsa, artrit ve önem derecesi gibi birçok faktör, yaş ve sağlık, genel durumu bağlıdır. Bunu doktorunuza ve fiziksel veya mesleki terapist tarafından karar gerekiyor.

Artrit olan insanlar genellikle ağrı etkilenen eklem hareket önlemek olacaktır. Bir fiziksel terapist, zarar vermeden eklem sertliği hasta çalışma yardımcı olabilir. Günlük etkinlik gerçekleştirmek için fiziksel terapist bir iyi sıra-in hareket elde etmenize yardımcı olacaktır. Bu etkilenen eklem çevreleyen kasların gücü bina içerebilir – zayıf bir eklemi stabilize yardımcı güçlü kaslar. Başka bir konum, yanı Eğer koltuk değneği, baston veya bir walker, yürüme gibi AIDS kullanmayı öğrenme taşımanın en iyi yolu da öğretti.

Yerel ağrı buz paketleri veya Isıtma pedleri ile rahatlamış. Ultrason ve sıcak paketleri lokalize ağrı rahatlatır ve etkilenen eklem çevresindeki kas spazm rahatlatır derin ısı sağlar. Sen-ebilmek bulmak sıcak bir banyo/duş, daha sonra egzersiz daha kolay sağlar.

Terapist büyük olasılıkla bir egzersiz programı sizin için hazırlamak. Egzersiz etkili Artrit tedavisi çok önemli bir parçasıdır.

Artrit Pain Relief ek satın

Artrit ilaçlar

 • NSAİİler (nonsteroidal anti-inflamatuar ilaçlar), artrit hastaları için en sık reçete ilaçlardır. Bu reçete veya tezgah (otc) olabilir. Düşük dozlarda NSAİİler yardım çok geniş hastalıklarından, baş ağrısı, kas, ateş ve küçük ağrı ağrıları. Daha yüksek bir doz-reçete doz-NSAİİler da yardımcı Eklem iltihabı azaltmak. NSAİİ üç ana türü vardır ve hepsi bu tetikleyici ağrı, iltihabı, kas spazmı ve ateş engelleme prostaglandin ile hormon benzeri maddeler ile çalışma:
 • Geleneksel NSAID'ler- en büyük alt NSAİİ bunlar. Çoğu uyuşturucu olduğu gibi yan etkiler, örneğin, mide üzgün ve gastrointestinal kanama riski taşıdıkları. Hasta 60 ise yan etkileri riskini önemli ölçüde yüksektir. Hasta, bir doktor gözetiminde yüksek dozlarda ilaç bu tür almalısınız.
 • cox-2 inhibitörleri- bunlar da ağrı ve iltihabı azaltır. Ancak, onlar daha az mide ve gastrointestinal yan etkileri için tasarlanmıştır. Bazı önemli çalışmalar Bextra ciddi cilt reaksiyonları tetiklediği sırada kardiyovasküler riskleri, yapılan Vioxx artış gösterdi sonra çarşı içinde 22004/2005 Vioxx ve Bextra alınmıştır. Diğer bir cox-2 inhibitörleri de yan etkileri için incelenmiştir. fda, yapımcıları NSAİİ uyarılar etiketlerine siyah bir kutu içinde vurgulamak için istedi.
 • Salicylates -tercih edilen ilaç birçok doktor ve hasta olmaya devam aspirin içerir. Hastalar bazen fazla sadece aspirin almaya düşünüyorsanız doktora danışmak gerekir. Uzun süreli yüksek dozda aspirin kullanımı ile böbrek sorunları ve gastrointestinal kanama gibi ciddi istenmeyen yan etkileri önemli bir risk taşır. Artrit etkili denetim için sık sık büyük dozlarda ağrı ve iltihap gereklidir. Nonacetylated salisilat özellikle aspirin daha az yan etkileri için tasarlanmıştır. Bazı doktorlar, aspirin kendi hasta için çok riskli düşünüyorsanız nonacetylated salisilat reçete olabilir. Ancak, nonacetylated salisilat kimyasal yok aspirin var olan kalp-damar hastalığına karşı korur. Onlar hisseden hastalarda kardiyovasküler koruma ihtiyacı için bazı doktorlar düşük doz aspirin ile birlikte nonacetylated salisilat reçete.
 • Glukokortikoidler anti-enflamatuar steroid ve enflamasyon mücadele etkili ve doğru kullanıldığında son derece yararlı olabilir. Hasta istenmeyen yan etkiler ilaç bu tür olasılığını dikkate almak gerekir.
 • Anti-malarials, hydroxychloroquine ve chloroquine gibi yaygın olarak kullanılan hafif iltihabi artrit tedavi için.
 • Minosiklin – antibiyotik tedavisi Romatoid Artrit için bazen kullanılan bir antibiyotik. Kullanımı tartışmalıdır.
 • Birçok türde iltihabi artrit için kullanılan Sulfasalazine . Sulfasalazine sülfa bir türevi olduğunu.
 • Metotreksat – hızla hücreleri bölme metabolizmasını bloke ederek çalışır. Genellikle daha ciddi türleri iltihabi artrit tedavisinde kullanılır.
 • Şiddetli iltihabi artrit formlar için kullanılan azathioprine . Azathioprine de hızla hücreleri bölme metabolizma engeller.
 • Gut ilaçları -bazı doktorlar gut ilaçları bazı türlerinin artrit tedavisinde kullanabilir.
 • Romatoid Artrit ve Psoriatik Artrit tedavisinde kullanılan Leflunomide . Ayrıca, hücre metabolizması da engeller. Ancak, biyolojik terapi yavaş yavaş devralarak.
 • Bağışıklık sistemi daha az agresif yapar cyclosporine baskılayıcı ilaç-. Böylece bedenlerini ekilen kendi organları reddetmek değil cyclosporine nakli hastalar tarafından yaygın olarak kullanılır. Cyclosporine genellikle artrit hastaları için metotreksat ile birlikte kullanılır. Her ne kadar etkili, bu onun toksisite tarafından sınırlı olabilir.
Artrit Pain Relief ek satın

Artrit diyet ve vücut ağırlığı etkisi

Uzmanlar, ne zaman sen-si olmak artrit için dengeli bir beslenmenin çok önemli olduğunu söylüyor. Sadece size önemli besin de ya da bakımı veya daha hızlı bir şekilde sağlıklı bir vücut ağırlığı gelen ecek var olmak almak. Eğer kilolu iseniz bir ağırlık taşıyan eklemler üzerinde ilave basınç ekleyecek. Birçok hasta, yaşam kalitesini önemli bir fark yapılmış birkaç kilo kaybetme bulduk.

Doktorlar ve beslenme olan şekerli ve/veya yağlı gıdalar minimumda tutmak için daha sık danışmanlık artrit hastalarının – kırmızı et gibi krem ve peynir. Bol meyve ve sebze yanı sıra, kepekli tahıllar yiyorsun emin olmalısınız. Esansiyel yağ asitleri, Omega-3 dereceye kadar artrit belirtileri rahatlatmak düşünülmektedir. Omega-3 yağ asitleri bir ortak sardalye, ringa balığı, alabalık ve somon gibi yağlı balık kaynağıdır.

Çoğumuz bizim plaka büyük bölümleri yer eğilimindedir. Eğer bölümlerin boyutunu daha etkili bir şekilde kilo. Sebze ve meyve kadar büyük bir bölümü, bölümünün yapmak emin olun.

Artrit Pain Relief ek satın

Artrit ile yaşam

Artrit günlük görevleri daha zorlaştırabilir ve yorucu, birçok teknik vardır ve terapiler, birbirine eklenen,-ebilmek sen vermek a çok daha iyi yaşam kalitesi de hiçbir tedavi için hiç karşılaştırıldı.

Artrit olan insanlar aramak tıbbi sağlık ve tedavi önemlidir. Hiçbir tedavi artrit için olsa da, orada bir çok şey, günlük yaşamın genel etkileri en aza indirmek için ne yapabilirim.

Dilek veya çalışmaya devam etmek zorunda, ve doğru teknik ve mesleki terapist Yardımı ile ilk düşündüğünüz kadar zor değil bulabilirsiniz.

Artrit Pain Relief ek satın