» » מהי דלקת פרקים – מה גורם דלקת פרקים

מהי דלקת פרקים – מה גורם דלקת פרקים

המילה דלקת פרקים מקורו משמעות יוונית arthron "משותפת", את הלטינית היא משמעות "דלקת". לשון של דלקת פרקים הוא arthritides. דלקת מפרקים משפיעה על המערכת המטפלות, במיוחד את המפרקים. הוא הגורם העיקרי לנכות בקרב אנשים מעל חמישים וחמש שנים של גיל במדינות מתועשת.

דלקת פרקים היא לא מחלה אחת-היא מונח המכסה מעל 100 בעיות רפואיות. דלקת מפרקים ניוונית (OA) היא השכיחה ביותר של דלקת פרקים, בדרך כלל ומשפיעה על הקשישים. כמה צורות של דלקת פרקים יכולים להשפיע על אנשים בגיל מוקדם מאוד.

מה גורם דלקת פרקים?

כדי להבין טוב יותר מה קורה כאשר אדם סובל צורה כלשהי של דלקת פרקים, הבה ונבחן כיצד פועל ג'וינט.

ביסודו של דבר, מפרק הוא שם עצם אחד עובר על עצם אחר. הפרק והרצועות החזק שתי העצמות יחד. הפרק והרצועות הם כמו להקות אלסטית, בעוד הם לשמור את העצמות במקום את שרירי להירגע או חוזה לבצע את המהלך משותפת.

סחוס מכסה על פני השטח של עצם כדי להפסיק את שתי העצמות מ לשפשף ישירות נגד השני. כיסוי סחוס מאפשר המפרק לעבוד בצורה חלקה, בכיף.

קפסולה מקיף המפרק. השטח בתוך המפרק – וניכרים משותפת – יש נוזל סינוביאלי. נוזל סינוביאלי המזין המפרק, את סחוס. נוזל סינוביאלי מופקת על ידי synovium (קרום סינוביאלי) שבו קווים וניכרים משותפת.

אם יש לך דלקת פרקים משהו משתבש עם joint(s). מה משתבש תלוי איזה סוג של דלקת פרקים יש לך. ייתכן כי סחוס לובשת, חוסר נוזלים, מחלת-חיסון-עצמי (הגוף תוקפים את עצמו), דלקת או שילוב של גורמים רבים.

לקנות תוספת הקלה של כאב מפרקים

סוגי דלקת פרקים

קיימות מעל 100 סוגי דלקת פרקים. להלן תיאור של כמה כאלה נפוצות, יחד עם הגורמים:

 • דלקת מפרקים ניוונית -סחוס מאבד את האלסטיות שלו. אם סחוס הנוקשים שהוא ניזוק בקלות רבה יותר. סחוס, הפועל בולם זעזועים, ללבוש משם בהדרגה באזורים מסוימים. כפי סחוס נפגם גידים, הפרק והרצועות להיות מתוח, גרימת כאב. בסופו של דבר העצמות ייתכן שפשף כנגד גורם כאב חמור מאוד.
 • דלקת מפרקים שיגרונית – זוהי צורה דלקתיות של דלקת פרקים. קרום סינוביאלי (synovium) הוא תקפו, והתוצאה נפיחות וכאב. הזנחת דלקת יכולה להוביל מום. דלקת מפרקים שיגרונית שכיחה באופן משמעותי יותר אצל נשים מאשר גברים, בדרך כלל מכה כאשר המטופל בגילאים בין 40 ל- 60. עם זאת, ילדים ואנשים בוגרים הרבה גם מושפעות.
 • דלקת פרקים זיהומית (arthritic זיהומית) – פגיעה נוזל סינוביאלי, רקמות של מפרק. בדרך כלל נגרמת על ידי חיידקים, אך גם להיגרם על-ידי פטריות או וירוסים. חיידקים, פטריות או וירוסים עלולה להתפשט דרך הדם מן הרקמה הנגועה בקרבת מקום, ולהדביק ג'וינט. אנשים רגישים ביותר הם אלה אשר כבר יש צורה כלשהי של דלקת פרקים, לפתח זיהום שעובר בהדם.
 • דלקת מפרקים שיגרונית צעירים (JRA) -פירושה דלקת פרקים המשפיעה על אדם בגיל 16 או פחות. JRA יכול להיות צורות שונות של דלקת פרקים; המשמעות היא, למעשה, כי ילד יש אותו. קיימים שלושה סוגים עיקריים: 1. Pauciarticular JRA, הנפוצים ביותר למצוא. הילד חווה את הכאב עד 4 פרקים. 2. Polyarticular JRA משפיעה על המפרקים יותר, קשה יותר. הזמן עובר הוא נוטה להחמיר. 3. JRA םייתכרעמ הוא הנפוץ ביותר. הכאב הוא חווה פרקים רבים. ניתן להפיץ איברים. זה יכול להיות JRA החמורה ביותר.
לקנות תוספת הקלה של כאב מפרקים

מה הם סימנים, הסימפטומים של דלקת פרקים?

הסימפטומים של דלקת פרקים תלויות בסוג של דלקת פרקים, לדוגמה:

 • דלקת מפרקים ניוונית -הסימפטומים לפתח לאט, להחמיר עם חלוף הזמן. יש כאב מפרק, במהלך או לאחר השימוש, או לאחר פרק זמן של חוסר פעילות. תהיה עדנה הלחץ מוחל על המפרק. המפרק יהיה נוקשה, במיוחד דבר ראשון בבוקר. המטופל עשוי קשה להשתמש המפרק-היא מאבדת את הגמישות שלה. חולים לחוות תחושה לסורג בעת שימוש המפרק. ספרס עצם או מגרדים הקשיח ייתכן מופיעות סביב המפרק. במקרים מסוימים ייתכן גדול, המפרק. המפרקים הנגועים הנפוצים ביותר הם הירכיים, ידיים, בברכיים, עמוד השדרה.
 • דלקת מפרקים שיגרונית- לעיתים קרובות המטופל מוצא שמילוי המישקים זהה בכל צד של הגוף הם בכאב נפוחות, מגורה, נוקשות. אצבעות, זרועות, רגליים או פרקי מושפעות הנפוצות ביותר. הסימפטומים הם בדרך כלל הגרוע ביותר בהשכמה בבוקר, הנוקשות ניתן למשך 30 דקות בשלב זה. המפרק הוא רך כאשר נגע. הידיים ייתכן נפוחה ואדום. ייתכן rheumatoid נודולים (בליטות של רקמות מתחת לעור של זרועות המטופל). חולים רבים עם דלקת מפרקים שיגרונית חשים עייפות רוב הזמן. אובדן משקל נפוץ.פרקים קטנים יותר בדרך כלל באופן ניכר מושפעים תחילה. מומחים אומרים חולים עם דלקת מפרקים שיגרונית נתקל בבעיות המפרקים מספר באותו זמן. דלקת מתפתח זה כפולות במישקים קטן בידיים, פרקי הידיים, הקרסוליים, הרגליים שלך המרפקים, הברכיים, הירכיים, צוואר, כתפיה, jaw.
 • מפרקים זיהומית- החולה יש חום גבוה, דלקת מפרקים, נפיחות. הוא חש עדינות ו/או כאבים חדים. לעיתים קרובות תופעות אלה מקושרים פגיעה או מחלה אחרת. אזורים המושפעת הנפוצות ביותר הן ברך, כתף, מרפק, שורש כף היד ואת אצבע. המכריע של המקרים, מושפע משותף אחד בלבד.
 • דלקת מפרקים שיגרונית הילדים – החולה הוא ילד. יחוש חום לסירוגין הנוטים בשיא בערב ונעלמים לפתע. התיאבון שלו יהיה עני, הוא יאבד את משקל. ייתכן וגירויים ומוכתם שלו ידיים ורגליים. אנמיה נפוצה גם. הילד צולע או בדוגמא פרק כף היד, אצבע או הברך. מפרק ייתכן לפתע להתנפח להישאר גדול יותר מאשר בדרך כלל. הילד עלול להיתקל צוואר נוקשה, הירכיים או חלק משותפות אחרות.
לקנות תוספת הקלה של כאב מפרקים

כיצד ישפיע לי דלקת פרקים?

דלקת מפרקים משפיעה על אנשים בדרכים שונות. כמה זמן החולה מושפע, כמה קשה היא תלויה בסוג של דלקת פרקים. מדלקת למצוא יש טוב, רע ימים. רוב החולים עם דלקת פרקים יסבלו מתוך נוחות, כאב, קשיחות או עייפות.

כמו כן, ייתכן תוסכלו שאתה כבר לא יכול לאחוז דברים כל כך טוב או לקבל כמו בעבר. חשוב לזכור כי אם אתם סובלים מדלקת פרקים זה לא אומר שלך לוותר על הצורך סגנון חיים פעיל. עם חלק מהשינויים שלך דרך חיים אין שום סיבה מדוע אין אפשרות להמשיך להיות פעיל.

פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק של דלקת פרקים

פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק לסייע בשמירה על ניידות המשותפת ואת טווח התנועה. כמה טיפול עליך, איזה סוג של טיפול תהיה תלויה בגורמים רבים, כגון סיכון, סוג של דלקת פרקים שלך, הגיל שלך, את מצב הבריאות הכללי. לכך על ידי לך עם הרופא המטפל שלך, פיזי או בעיסוק מטפל.

אנשים עם דלקת פרקים לעיתים קרובות להימנע העברת המפרק מושפע בכאב. פיזיותרפיסטית לסייע העבודה המטופל החוצה נוקשות פרקים ללא נזק זה. כדי לבצע את פעילות יומית פיזיותרפיסטית יסייע לך להשיג מגוון נאה של תנועה. הדבר עשוי לכלול בניית חוזק השרירים המקיפים את המפרק מושפע – שרירים חזקים יותר עזרה לייצב את מפרק חלשה. באפשרותך גם ילמדו את הדרך הטובה ביותר להעביר מיקום אחד למשנהו, כמו גם ללמוד כיצד להשתמש כזה עזרי הליכה עם קביים, מקל או ווקר, אם יש צורך באחד.

ריפוי בעיסוק יכול ללמד אתכם כיצד להפחית את הלחץ על המפרקים תוך אודות פעילויות היומיום שלך. המטפל בעיסוק יכול לעזור לך לשנות את הבית ואת העבודה כך התנועות שלך לא לעצבן את דלקת פרקים. עליך סד של הידיים שלך או פרקי, וכן עזרים עבור ההלבשה, משק, העבודה של פעילויות, נהיגה, הכביסה/רחצה בעצמך.

המטפל ריפוי בעיסוק ו/או הפיזי להפוך ההבדל העצום שלך לאיכות החיים אם אתה סובל מדלקת פרקים. הוא יסייע לך ללמוד עוד אודות דלקת פרקים, לתכנן תוכנית תזונתיים אתם שמנים, overstressing את המפרקים כתוצאה מכך, לסייע לך לקבל החלטות טובות יותר לגבי איזה נעליים לקנות אם זה חלק של הגוף מושפע. תלמד כיצד ומתי לנוח – שאר חיונית לטיפול דלקת וכאב, במיוחד כאשר מושפעים פרקים רבים ואתה מרגיש עייף. נח פרקים בודדים מועילה מאוד מדי – סדים מותאמים אישית יכולים להתבצע הנח ותמיכה של המפרקים הנגועים.

ניתן להקל לכאב מקומי עם ערכות קרח או משטחי חימום. אולטרסאונד וערכות חם לספק חום עמוק משכך כאבים לשפות אחרות, מרגיע שרירים בפרץ סביב המפרק מושפע. ייתכן שתגלה כי אמבטיה/מקלחת חמה קל לך אחר כך.

סביר להניח, המטפל שלך לתכנן תוכנית תרגיל עבורך. התרגיל הוא חלק קריטי של טיפול יעיל דלקת פרקים.

לקנות תוספת הקלה של כאב מפרקים

תרופות, דלקת פרקים

 • NSAIDs (תרופות אנטי דלקתיות nonsteroidal) הם תרופות קבוע הנפוצות ביותר לחולי דלקת פרקים. אלה עשויות להיות מרשם או ללא מרשם (OTC). ב נמוכה ונפיחות NSAIDs עזרה טווח רחב של מחלות, מכאבי ראש, שרירים כאב, חום, כאב משנית. ב מינון גבוה יותר – מרשם מינון-NSAIDs גם לסייע להפחית את דלקת מפרקים. קיימים שלושה סוגים עיקריים של NSAIDs, כולם פועלים על-ידי חסימת פרוסטגלנדינים – חומרים דמויי הורמון זה גורם לכאב, דלקת, והתכווצויות שרירים, חום:
 • NSAIDs מסורתיים- אלה הם משנה הגדול ביותר של NSAIDs. כמו במקרה של תרופות רוב, נושאות סכנה של תופעות לוואי, כגון בטן כעסתי, העיכול הדימום. הסיכון של תופעות לוואי הוא גבוה באופן משמעותי אם המטופל הוא מעל גיל 60. חולה עליך לקחת סוג זה של סמים ב ונפיחות גבוהה תחת פיקוח רופא.
 • אנזימים COX-2- אלה גם להפחית כאב ודלקת. עם זאת, הם נועדו יש פחות תופעות לוואי פי הקיבה. ב Vioxx 22004/2005, Bextra נלקחו מחוץ לשוק לאחר מחקרים עיקריים הראה Vioxx נשא גדל הסיכונים קרדיו, בעוד Bextra עורר תגובות עור חמורות. כמה אנזימים אחרים של COX-2 הם גם בחקירה של תופעות לוואי. FDA שאל עושי של NSAIDs כדי לסמן אזהרות על התוויות שלהם בקופסה שחורה.
 • Salicylates -כולל אספירין אשר ממשיכה להיות כתרופה של רופאים וחולים רבים. חולים עליך להתייעץ עם הרופא אם הם מתכננים לקחת אספירין יותר רק מדי פעם. שימוש במינון גבוה לטווח ארוך של אספירין כרוך סיכון משמעותי של רציני לוואי, כגון בעיות בכליות, הדימום והמעיים. עבור שליטה אפקטיבית של דלקת פרקים נדרשים מינונים גדולים בתדירות גבוהה כאב ודלקת. Nonacetylated salicylate נועדה במיוחד יש פחות תופעות לוואי מאשר אספירין. יש רופאים עשוי לרשום nonacetylated salicylate אם הם מרגישים אספירין היא מסוכנת מדי עבור המטופל שלהם. עם זאת, nonacetylated salicylate אין כימית אספירין יש אשר מגן מפני מחלת לב וכלי דם. יש רופאים ארשום אספירין במינון נמוך נמוך עם nonacetylated salicylate עבור חולים הם מרגישים זקוק להגנה לב וכלי דם.
 • וגלוקוקורטיקואידים סטרואידים אנטי-דלקתי, יעילים מאוד ב המאבק דלקת, יכולים להיות מועילות בעת שימוש כהלכה. החולה צריך לשקול את הפוטנציאל לוואי עם סוג זה של סמים.
 • אנטי-malarials, כגון hydroxychloroquine וכלורוקין משמשים לטיפול בשגרון דלקתיות מתון.
 • Minocycline -אנטיביוטיקה המשמש לעיתים כמו טיפול אנטיביוטי מפרקים. השימוש שנוי במחלוקת.
 • Sulfasalazine -הנפוץ עבור סוגים רבים של דלקת פרקים דלקתיות. Sulfasalazine היא נגזרת sulfa.
 • Methotrexate – פועלת על ידי חסימת חילוף החומרים של במהירות חלוקת תאים. בדרך כלל נעשה בה שימוש לטיפול רציני יותר סוגים של דלקת פרקים דלקתיות.
 • Azathioprine – המשמש עבור טפסים חמור של דלקת פרקים דלקתיות. Azathioprine גם חוסם את חילוף החומרים של במהירות חלוקת תאים.
 • תרופות שיגדון – רופאים מסוימים עשויים להשתמש צינית תרופות לטיפול כמה צורות של דלקת פרקים.
 • Leflunomide -משמש לטיפול מפרקים ודלקות פרקים הנגעים. הוא גם חוסם את חילוף החומרים של התא. עם זאת, טיפול biologic בהדרגה נמשך.
 • Cyclosporine -סם immunosuppressant-היא הופכת את מערכת החיסון פחות אגרסיבית. Cyclosporine משמש בדרך כלל על-ידי השתלת חולים כך גופם לא לדחות את אברי transplanted. Cyclosporine משמשת בדרך כלל בשילוב עם methotrexate לחולי דלקת פרקים. למרות אפקטיבית, זה עשויים להיות מוגבלים על-ידי הרעילות שלו.
לקנות תוספת הקלה של כאב מפרקים

דיאטה, bodyweight את ההשפעה על דלקת פרקים

מומחים אומרים כי אכילת דיאטה ומאוזנת חיונית כאשר יש דלקת פרקים. לא רק תהיה לך קבלת החומרים המזינים קריטיים, אתה גם להיות שמירה או מגיעים מהר יותר bodyweight בריא. אם אתם שמנים תוסיף לחץ נוסף על המפרקים מניבי משקל. חולים רבים מצאו כי לאבד כמה לירות עשה הבדל משמעותי לאיכות החיים שלהם.

הרופאים תזונאים הם חולים דלקת פרקים advising לעתים קרובות יותר כדי לשמור על מזונות ממתק או השומן לפחות – כמו בשר אדום, שמנת, גבינה. עליך לוודא שהם לאכול הרבה פירות וירקות, כמו גם דגנים מלאים. חומצות השומן החיוניות אומגה 3 הם חשבו כדי להקל על מידה מסוימת את הסימפטומים של דלקת פרקים. מקור משותף של חומצות שומן אומגה 3 דג שמן, כמו סרדינים, הרינג, פורל סלמון.

רבים מאיתנו נוטים למקם חלקים גדולים על הלוח שלנו. אם תקטין את גודל החלקים אתה עלול לאבד משקל בצורה יעילה יותר. ודא ירקות ופירות להפוך חלק גדול מן החלק שלך.

לקנות תוספת הקלה של כאב מפרקים

החיים עם דלקת פרקים

למרות דלקת פרקים לבצע משימות יומית קשה יותר, כשאלו, ישנן טכניקות רבות וטיפולים, אשר הוסיף יחד, יכול לתת לך איכות חיים טובה יותר הרבה, בהשוואה ללא טיפול כלל.

חשוב כי אנשים עם דלקת פרקים מחפשים בריאות רפואי וטיפול. אמנם לא לריפוי דלקת פרקים, ויש על מה שניתן לעשות כדי למזער את ההשפעות הכולל על חיי היום יום.

ייתכן רוצה או צריך להמשיך לעבוד, עם עזרה מטפל בעיסוק וטכניקות השמאלית ייתכן שאינה מרתיעה כפי שחשבתם תחילה.

יש הרבה שניתן לעשות כדי למזער את ההשפעה שלך דלקת פרקים ייתכן על חיי המשפחה ועל הילדים שלך. אדם עם דלקת פרקים יהיה עליך לזכור כי להיות שם עבור הילד חשוב הרבה יותר מאשר אב הפעיל סופר. אם בקצב בעצמך ולתת עדיפות יהיה מופתע עד כמה שאתה יכול להשיג בהצלחה. להיות פתוח עם בני המשפחה על מפרקים את – להסביר כיצד זה משפיע עליך כך הם מזהים כאשר עליך נוסף הבנה ותמיכה.

לקנות תוספת הקלה של כאב מפרקים